22 лютого МОЗ зареєструвало в Україні вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca. Препарат розробили Оксфордський університет і британсько-шведська компанія AstraZeneca
Нові правила інфекційного контролю для ЗОЗ
Вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила ВООЗ. Дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.
Вакцину виробляють на потужностях Serum Institute (Індія), її локальна (торговельна) назва Covishield. Відповідно, вакцина Covishield, яка прибуває до України, офіційно зареєстрована.
Вакцина Oxford/AstraZeneca — це вакцина на платформі вірусного вектора без здатності до реплікації. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців за температури від +2 до +8 °С.
Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру МОЗ 15 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 і скорочує її до п’яти робочих днів.
Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у І—ІІ кварталі2021 року. Окрім того, вакцину закуплять за державні кошти напряму у виробників.
✅✅✅ Про що свідчать коронавірусні цифри січня: статистика і плани на 2021 рік
Україна також уклала додаткові прямі контракти на постачання вакцини від COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія — Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія).
21 лютого 2021 року, міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тис. вакцин AstraZeneca (Covishield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.
За матеріалами МОЗ
Якою може бути внутрішньолікарняна інфекція? Що спричиняє ВЛІ? Яких санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів вжити для профілактики інфекцій?
Збережіть інструкцію промивання шлунка зондовим методом, у якій ураховані всі вимоги санепідрежиму та інфекційної безпеки
Знижуйте рівень контамінації та запобігайте ризикам внутрішнього інфікування пацієнтів і медичного персоналу за допомогою СОП «Очищення й дезінфекція в стоматологічному кабінеті»
Скачайте пам'ятку від журналу «Довідник головної медичної сестри» про основи репроцесингу медвиробів у стоматології. Обирайте метод залежно від категорії ризику та інструкції виробника
Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті