Індикатори якості ► розробка + зразки документів
Із нового року внаслідок децентралізації в Україні дещо змінюється адміністративний устрій, нагадав Андрій Віленський. У процесі децентралізації на зміну районам приходять громади. А отже повноваження, які раніше були на районному рівні, переходять до громад.
✅✅✅ Нові посади керівників медзакладів: наказ МОЗ № 1977
«Старі райони ліквідовують, однак заклади охорони здоров’я на їх території продовжують працювати і надавати медичні послуги. А умови, в яких ці послуги надаються, згідно із законом, буде забезпечувати громада. Відповідно медзаклади, якими опікувалися районні ради, змінюють власника», — пояснив очільник НСЗУ.
Що ж робити комунальним закладам охорони здоров’я, якщо у них зміниться власник? Андрій Віленський порадив зробити чотири основні кроки:
- Унести зміни до установчого документа закладу. Тобто додати інформацію про новий орган місцевого самоврядування, до сфери управління якого належить заклад.
- Зареєструвати у відповідних державних органах зміни до назви закладу та повідомити про це НСЗУ офіційним листом.
- Повідомити органи ліцензування про зміну даних.
- Унести зміни до електронної системи охорони здоров’я.
Очільник НСЗУ наголосив: чинні договори на момент зміни власника залишаться такими та не потребуватимуть додаткових дій з боку закладів.
«Ми продовжимо виплачувати закладам гроші згідно з підписаними угодами. А новостворені громади завдяки зміні адміністративного устрою отримають повноваження, щоб впливати на розвиток медицини у своїх регіонах та завдяки співпраці з НСЗУ підвищити якість медичної допомоги для мешканців громади», — додав Андрій Віленський.
Нагадаємо, раніше НСЗУ представила переваги децентралізації для лікарень.
За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ