15 грудня ВРУ ухвалила Державний бюджет на 2021 рік. При цьому не врахувала пропозиції МОЗ щодо збільшення видатків на сферу охорони здоров’я. Однак МОЗ, за словами міністра, знайшло вихід.
«Я як міністр охорони здоров’я не планую здаватися. Я продовжуватиму відстоювати інтереси пацієнтів та медичних працівників та шукатиму шляхи дофінансування галузі. Тому МОЗ підготувало законопроєкт, в якому мінімальна заробітна плата медичних працівників прив’язується до прожиткового мінімуму. Зараз цей документ направлено на розгляд уряду», — заявив Максим Степанов.
Зазначений документ — це проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». Він передбачає встановлення мінімальної зарплати для медичних працівників з прив’язкою до прожиткового мінімуму. Міністр нагадав, що такий принцип формування заробітної плати вже діє для працівників органів прокуратури України.
«Ця практика існує в нашій країні. Наприклад, в Законі України «Про прокуратуру» чітко визначено, яку мінімальну зарплату має отримувати працівник прокуратури. Вона прив’язана до прожиткового мінімуму. Ми взяли на озброєння цей принцип і пропонуємо, щоб мінімальна заробітна плата лікаря становила, наприклад, 10 прожиткових мінімумів. Ініціюємо, щоб відповідну пропорцію було впроваджено і для середнього та молодшого медичного персоналу», — зазначив очільник МОЗ.
Нагадаємо, раніше Максим Степанов назвав мінімальну заробітну плату, яку мають отримувати медпрацівники.
За матеріалами фейсбук-сторінки МОЗ
☀ Ситуація 1. Яку доплату встановити головній медсестрі ☀ Ситуація 2. Яку доплату встановити старшій акушерці і старшому фельдшеру‑лаборанту ☀ Ситуація 3. Чи мають право на доплати зовнішні сумісники ☀ Ситуація 4. Чи має право на доплату фельдшер-лаборант-гістолог ☀ Ситуація 5. Чи мають право на доплати лікарі-інтерни і медики, які працюють у військкоматах ☀ Ситуація 6. Чи враховувати доплату під час розрахунку лікарняних та відпускних