Три доплати за лікування ковіду: кому і скільки
З 1 вересня до 31 грудня 2020 року доплати до заробітної плати отримуватимуть медичні та інші працівники ЗОЗ (за винятком лікарів та/або команд ПМД), які надають меддопомогу хворим на COVID-19, та ті, що забезпечують життєдіяльність населення (постанова КМУ «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» від 19.06.2020 № 610):
- лікарі у розмірі 70% від посадового окладу, визначеного за 14-м тарифним розрядом ЄТС
- фахівці, які відповідають кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ, у розмірі 50% мінімальної зарплати
- молодші медсестри у розмірі 25% мінімальної зарплати
На виконання постанови № 610 затверджено Перелік типів закладів та Перелік посад медичних та інших працівників, для яких встановлюються доплати до заробітної плати (наказ МОЗ від 03.09.2020 № 2021).
✅✅✅ «Вас немає в переліку»: як заступникам з медсестринства отримати доплату
Біологи, бактеріологи, мікробіологи належать до професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я (наказ МОЗ від 12.08.2009 № 588).
Така категорія персоналу відсутня у постанові № 610, тому неможливо додати їх до наказу № 2021.
Водночас відповідно до постанови КМУ від 30.03.2020 № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19)», медичним та іншим працівникам ЗОЗ, які безпосередньо зайняті ліквідацією епідемії та здійсненням заходів з запобігання поширенню COVID-19 до завершення здійснення зазначених заходів встановлюються додаткові доплати у розмірі 300% зарплати (з підвищеннями) з урахуванням обов’язкових доплат, надбавок.
Отже, біологи та інші професіонали, які безпосередньо зайняті ліквідацією епідемії та здійсненням заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, мають право на встановлення доплати відповідно до постанови № 246.
☀ Ситуація 1. Яку доплату встановити головній медсестрі ☀ Ситуація 2. Яку доплату встановити старшій акушерці і старшому фельдшеру‑лаборанту ☀ Ситуація 3. Чи мають право на доплати зовнішні сумісники ☀ Ситуація 4. Чи має право на доплату фельдшер-лаборант-гістолог ☀ Ситуація 5. Чи мають право на доплати лікарі-інтерни і медики, які працюють у військкоматах ☀ Ситуація 6. Чи враховувати доплату під час розрахунку лікарняних та відпускних