Що змінилося в КК щодо «лікарської статті»
У заході взяли участь експерти МОЗ за напрямами «Ендокринологія. Дитяча ендокринологія», представники МОЗ, НАМН, НСЗУ, Держлікслужби, громадських організацій.
За словами Ірини Садов’як, проєкт передбачає:
- прийняття нових технічних регламентів, які регулюватимуть контроль якості медичних виробів
- запровадження декларування оптово-відпускних цін на медичні вироби
- встановлення граничних рівнів націнок на медичні вироби
- оновлення протоколів лікування хворих на цукровий діабет І та ІІ типів
Ці питання врахують під час розробки проєкту постанови КМУ «Деякі питання пільгового забезпечення хворих на цукровий діабет медичними виробами».
✅✅✅ Як надавати послуги з профілактики та лікування діабету на рівні ПМД
Учасники заходу зазначили, що в Україні діють уніфіковані протоколи зразка 2012 та 2014 рр. первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги хворим на цукровий діабет І та ІІ типів. Протоколи передбачають чотириразові щоденні дослідження рівня глюкози у крові для хворих на діабет І та ІІ типу, які отримують інсулінотерапію, та щоденне одноразове дослідження рівня глюкози у крові для хворих на діабет ІІ типу, які не отримують інсулінотерапію. Експерт МОЗ зі спеціальності «Ендокринологія. Дитяча ендокринологія» Наталія Зелінська наголосила, що згідно з рекомендаціями ВООЗ хворі на діабет І та ІІ типу мають забезпечуватися діагностичними медичними виробами для 6—8 щоденних досліджень рівня глюкози у крові.
За матеріалами МОЗ