Інфекційний контроль: як працювати за новими вимогами
Для хворих на коронавірус в Україні виділено 52 тисячі ліжок у закладах охорони здоров’я. Це 30% від усієї кількості ліжок по країні. Усі вони, за словами міністра, забезпечені лікарями та середнім медперсоналом, готовими надавати медичну допомогу.
✅✅✅ Оновлений клінічний маршрут пацієнта з COVID-19
Однак, наголосив Максим Степанов, ресурси української системи охорони здоров’я, як і будь-якої іншої, обмежені. Відповідно, є певна кількість ліжок, яку МОЗ може відвести під лікування хворих на COVID-19, адже в країні є багато пацієнтів з іншими хворобами.
«Є певна кількість ліжок, яка може бути відведена під лікування хворих на COVID-19, тому що інші хвороби не робили канікул…У зв’язку з цим було виділено 52 тисячі ліжок. Це та кількість, яка може бути виділена — 30% від цього ліжкового фонду… Ми зараз робимо розрахунки і розраховуємо додати ще 20 тисяч ліжок до цієї кількості», — розповів міністр.
Оскільки ліжковий фонд швидко заповнюють нові пацієнти з COVID-19, МОЗ розгортатиме мобільні шпиталі у найбільш проблемних регіонах. У Донецькій області такий шпиталь буде розташований в Краматорську. У ньому заплановано від 500 до 1000 ліжок. МОЗ, за словами Максима Степанова, визначило суму коштів, які необхідні для закупівлі обладнання та ліжок, а також на заробітні плати медичним працівникам, які будуть його обслуговувати.
Нагадаємо, раніше в МОЗ заявляли, що до кінця року кількість ПЛР-тестувань в Україні планують збільшити майже вдвічі.
За матеріалами фейсбук-сторінки МОЗ