Єврокомісія проведе оцінку системи переливання крові в Україні

У рамках триденного семінару «Оцінка безпеки системи переливання крові» представники Єврокомісії спільно з фахівцями Міністерства охорони здоров’я та спеціалістами з різних регіонів України планують напрацювати механізм співпраці

Покращити систему переливання крові в Україні допоможуть європейські фахівці. У рамках триденного семінару «Оцінка безпеки системи переливання крові» представники Єврокомісії спільно з фахівцями Міністерства охорони здоров’я та спеціалістами з різних регіонів України планують напрацювати механізм співпраці в цьому напрямку.

Минулого року Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, одним із спеціальних розділів якої є співробітництво в сфері охорони здоров’я. Україна зобов'язана адаптувати вітчизняне законодавство до європейських стандартів, в тому числі в частині забезпечення безпеки та якості крові та її компонентів для захисту як отримувачів, так і донорів. Для реалізації Угоди Європейська Комісія проводитиме оцінку системи переливання крові в Україні. Команда аудиторів складатиметься з чиновників Єврокомісії, держав-членів, експертів.

Ігор ПЕРЕГІНЕЦЬ, заступник Міністра охорони здоров’я України, під час виступу зауважив, що питання безпеки крові для України набуло особливого значення в багатьох контекстах: «В країні йде війна, гинуть люди, поранені потребують крові. Водночас, ситуація із забезпеченням якості донації в силу того, що Україна знаходиться в лідерах по захворюваності на ВІЛ/СНІД та гепатит, залишає бажати кращого. Ми маємо серйозні політичні зобов’язання, що відображені в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, де одним з ключових елементів визначена безпека крові і органів. Тому тема є дуже важливою. Я вдячний Європейській комісії за організацію професійної місії в Україну, аби з найкращими українськими та європейськими фахівцями оцінити ситуацію, розробити рекомендації та почати їх впроваджувати».

Технічна допомога українським фахівцям від європейських партнерів полягає в оцінюванні наявних можливостей і визначенні подальших дій та напрямків співпраці.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128919

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді