Єврокомісія проведе оцінку системи переливання крові в Україні

У рамках триденного семінару «Оцінка безпеки системи переливання крові» представники Єврокомісії спільно з фахівцями Міністерства охорони здоров’я та спеціалістами з різних регіонів України планують напрацювати механізм співпраці

Покращити систему переливання крові в Україні допоможуть європейські фахівці. У рамках триденного семінару «Оцінка безпеки системи переливання крові» представники Єврокомісії спільно з фахівцями Міністерства охорони здоров’я та спеціалістами з різних регіонів України планують напрацювати механізм співпраці в цьому напрямку.

Минулого року Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, одним із спеціальних розділів якої є співробітництво в сфері охорони здоров’я. Україна зобов'язана адаптувати вітчизняне законодавство до європейських стандартів, в тому числі в частині забезпечення безпеки та якості крові та її компонентів для захисту як отримувачів, так і донорів. Для реалізації Угоди Європейська Комісія проводитиме оцінку системи переливання крові в Україні. Команда аудиторів складатиметься з чиновників Єврокомісії, держав-членів, експертів.

Ігор ПЕРЕГІНЕЦЬ, заступник Міністра охорони здоров’я України, під час виступу зауважив, що питання безпеки крові для України набуло особливого значення в багатьох контекстах: «В країні йде війна, гинуть люди, поранені потребують крові. Водночас, ситуація із забезпеченням якості донації в силу того, що Україна знаходиться в лідерах по захворюваності на ВІЛ/СНІД та гепатит, залишає бажати кращого. Ми маємо серйозні політичні зобов’язання, що відображені в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, де одним з ключових елементів визначена безпека крові і органів. Тому тема є дуже важливою. Я вдячний Європейській комісії за організацію професійної місії в Україну, аби з найкращими українськими та європейськими фахівцями оцінити ситуацію, розробити рекомендації та почати їх впроваджувати».

Технічна допомога українським фахівцям від європейських партнерів полягає в оцінюванні наявних можливостей і визначенні подальших дій та напрямків співпраці.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
50779

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3464

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6972

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді