Як правильно використовувати медичну маску
За ці два місяці в закладах охорони здоров’я, визначених для лікування COVID-19, отримали стаціонарну медичну допомогу 11 146 пацієнтів з коронавірусною інфекцією. З них 1971 пацієнт отримав медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.
В оплату послуг медзакладів для лікування пацієнтів з COVID-19 входять:
- тестування на COVID-19
- лабораторні та інструментальні дослідження
- меддопомога відповідно до галузевих стандартів
- киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ або ЕКМО за необхідністю
- медикаментозна терапія та знеболення за потреби
- консультації лікарів інших спеціальностей
Усі ці послуги для пацієнта, що госпіталізований до лікарні з діагнозом СOVID-19 або підозрою на нього, безплатні.
Також безплатним для пацієнта з підозрою на СOVID-19 є забір матеріалу для тестування на коронавірусну інфекцію методом ПЛР. Цю процедуру здійснюють мобільні бригади.
НСЗУ оплачує послуги медзакладів за тарифом, який включає доплати медикам у розмірі до 300% до заробітної плати. За здійснення цих доплат лікарям і медпрацівникам закладу несе відповідальність керівник закладу. НСЗУ ж відповідає виключно за своєчасне та в повному обсязі перерахування коштів медзакладу.
Стаціонарну допомогу хворим на COVID-19 нині надають 3042 лікарі і 9126 працівники, які належать до середнього та молодшого медперсоналу. До мобільних бригад, які виїздять до пацієнтів з коронавірусною інфекцією та підозрою на неї, залучено близько 3000 медиків. Усі вони мають отримувати доплати за роботу в умовах підвищеного ризику.
За матеріалами НСЗУ