Держсанепідслужба нагадує: профілактику грипу необхідно розпочати у вересні або на початку жовтня

Фахівці Держсанепідслужби наголошують: ефективність профілактики грипу напряму залежить від своєчасності її проведення. Своєчасне  щеплення від грипу надасть можливість уникнути хвороби або ж її ускладнень. Розпочати вакцинацію проти сезонного грипу варто у вересні-жовтні поточного року

Епідеміологи Державної санітарно-епідеміологічної служби наголошують: ефективність профілактики грипу напряму залежить від своєчасності її проведення. Своєчасне  щеплення від грипу надасть можливість уникнути хвороби або ж її ускладнень. Розпочати вакцинацію проти сезонного грипу варто у вересні-жовтні поточного року. Особливу увагу слід звернути на імунізацію осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику задля уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних випадків.

Не все населення потребує вакцинопрофілактики: якщо людина вже робила щеплення від певного штаму, або перехворіла — організм матиме до нього імунітет. Тому важливо знати прогноз циркуляції штамів вірусів грипу на певний сезон.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує для північної півкулі світу в епідемічному сезоні 2015–2016 рр. використовувати вакцини проти штамів вірусів грипу:

  • вірус подібний A/California/7/2009 (H1N1)pdm09;
  • вірус подібний A/Швейцарія/9715293/2013(H3N2);
  • вірус подібний В/Phuket/3073/2013.

Ймовірно ці штами циркулюватимуть і на території України.

Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України, аналізуючи імунний прошарок, засвідчує недостатній імунологічний захист населення. Загалом, у минулому епідемічному сезоні зареєстровано 5,4 мільйонів випадків захворювань на грип та ГРВІ —перехворіло 13,3 % населення України, з них 49 % — діти до 17 років. Максимальний підйом спостерігався з 16 лютого по 8 березня 2015 року. На початку сезону домінуючим етіологічним фактором стали віруси парагрипу, на піку підйому — віруси грипу А(H3)сезонний, A(H1N1)pdm09 та В.

Із урахуванням оновленого вірогідного складу вірусів, у новому сезоні фахівці очікують збільшення кількості захворілих на грип. У зв’язку з цим спеціалісти закликають людей без імунітету вчасно вакцинуватися від грипу.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
50737

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3462

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6949

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді