Держсанепідслужба нагадує: профілактику грипу необхідно розпочати у вересні або на початку жовтня

Фахівці Держсанепідслужби наголошують: ефективність профілактики грипу напряму залежить від своєчасності її проведення. Своєчасне  щеплення від грипу надасть можливість уникнути хвороби або ж її ускладнень. Розпочати вакцинацію проти сезонного грипу варто у вересні-жовтні поточного року

Епідеміологи Державної санітарно-епідеміологічної служби наголошують: ефективність профілактики грипу напряму залежить від своєчасності її проведення. Своєчасне  щеплення від грипу надасть можливість уникнути хвороби або ж її ускладнень. Розпочати вакцинацію проти сезонного грипу варто у вересні-жовтні поточного року. Особливу увагу слід звернути на імунізацію осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику задля уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних випадків.

Не все населення потребує вакцинопрофілактики: якщо людина вже робила щеплення від певного штаму, або перехворіла — організм матиме до нього імунітет. Тому важливо знати прогноз циркуляції штамів вірусів грипу на певний сезон.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує для північної півкулі світу в епідемічному сезоні 2015–2016 рр. використовувати вакцини проти штамів вірусів грипу:

  • вірус подібний A/California/7/2009 (H1N1)pdm09;
  • вірус подібний A/Швейцарія/9715293/2013(H3N2);
  • вірус подібний В/Phuket/3073/2013.

Ймовірно ці штами циркулюватимуть і на території України.

Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України, аналізуючи імунний прошарок, засвідчує недостатній імунологічний захист населення. Загалом, у минулому епідемічному сезоні зареєстровано 5,4 мільйонів випадків захворювань на грип та ГРВІ —перехворіло 13,3 % населення України, з них 49 % — діти до 17 років. Максимальний підйом спостерігався з 16 лютого по 8 березня 2015 року. На початку сезону домінуючим етіологічним фактором стали віруси парагрипу, на піку підйому — віруси грипу А(H3)сезонний, A(H1N1)pdm09 та В.

Із урахуванням оновленого вірогідного складу вірусів, у новому сезоні фахівці очікують збільшення кількості захворілих на грип. У зв’язку з цим спеціалісти закликають людей без імунітету вчасно вакцинуватися від грипу.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128875

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10336

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді