Ці заходи будуть спрямовані на підвищення рівня самостійності медичного закладу, що дозволить зробити медичну допомогу більш ефективною та своєчасною. Тобто, тепер медичні заклади зможуть приймати самостійні рішення щодо фінансових, матеріально-технічних аспектів своєї діяльності. Відповідно до ст. 49 Конституції України, існуюча мережа державних та комунальних закладів охорони здоров’я не буде скорочена, ці установи залишаться у державній та комунальній власності та не підлягатимуть приватизації.
Завантажте: "МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ МОЗ: перетворення медзакладів з бюджетних у комунальні некомерційні підприємства"
- Стане простішим порядок реорганізації закладів охорони здоров’я у комунальні некомерційні підприємства ( із державних та комунальних установ)
- Кошти, не використані закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) у поточному році, не будуть вилучатись та можуть бути використані на фінансування діяльності закладу (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази)
- Урегульовано окремі питання, пов’язані з договорами про медичне обслуговування населення, які будуть укладатись відповідно до спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.
Читайте: "Медичне законодавство: останні зміни"