Унікальна вітчизняна розробка — віртуальний пацієнт «СКІФ»

1 червня 2013 року у Вінниці був представлений унікальний проект, який дає змогу максимально відобразити природні механізми та процеси, які протікають в організмі людини в нормі та при патологічних станах.

1 червня 2013 року вперше була представлена унікальна комп’ютерна модель життєдіяльності організму людини — віртуальний пацієнт «СКІФ».

Над проектом більше п’ятнадцяти років працював колектив співробітників Вінницького національного медичного університету ім. М. І.Пирогова на чолі з академіком Національної академії медичних наук України, професором Василем МОРОЗОМ. 

Комп’ютерна модель дає змогу максимально відобразити механізми діяльності організму людини, починаючи з окремих клітин та закінчуючи органами і системами організму людини у їхній тісній взаємодії, а також у взаємодії із зовнішнім середовищем. У програмі модулюються різноманітні патологічні стани, вивчається ефективність лікування та його корекція. Таким чином програма «СКІФ» надає можливість одночасно спостерігати процеси, які протікають в будь-якій системі організму, їхні реакції на різні внутрішні та зовнішні зміни, механізми регуляції їхньої діяльності.

Планується, що система буде широко застосовуватись для підвищення рівня оволодіння лікарями практичними навичками, зокрема, у вищих навчальних закладах та закладах післядипломної освіти, для підвищення кваліфікації спеціалістів на додипломному рівні, лікарів-інтернів, лікарів сімейної практики тощо.

Міністр охорони здоров’я України Раїса БОГАТИРЬОВА, яка була присутня на презентації програми, зауважила, що ця науково-медична інновація знайде найширше впровадження при проведені наукових досліджень в медицині, фармакології, біології в українських та закордонних наукових центрах, а також сприятиме просуванню України до світового освітнього та наукового простору.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21701

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4654

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119830

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді