У Міністерстві охорони здоров’я обговорили питання профілактики харчових отруєнь

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

19 липня у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбулась прес-конференція «Профілактика харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій в літній період».

19 липня у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбулась прес-конференція «Профілактика харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій в літній період». У події взяли участь начальник відділу санітарної охорони території Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр ЗАЇКА, доцент кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Микола КОРЧИНСЬКИЙ та головний позаштатний дієтолог МОЗ України Олег ШВЕЦЬ.

Для літнього періоду спалахи захворювань на кишкові інфекції є досить характерними. Саме тому, протягом наступного місяця  лікарі закликають особливо ретельно піклуватись про чистоту, якість та безпечність продуктів харчування і, звичайно, дотримуватись елементарних правил гігієни.

Під час прес-конференції Олег ШВЕЦЬ зазначив, що задля збереження себе від кишкових отруєнь, необхідно дотримуватися низки рекомендацій.

По-перше, ретельно слідкувати за чистотою всього, що стосується приготування їжі, починаючи з гігієни рук та закінчуючи посудом. По-друге, важливим є створення належних умов для зберігання продуктів харчування. Вживати потрібно лише свіжі продукти, без ознак псування. Пам’ятайте, не варто купувати продукти харчування, а тим більше готову їжу, у місцях стихійної торгівлі.

Зверніть увагу! У разі виявлення перших ознак шлункового отруєння (слабкість, різкі болі у животі, нудота, блювання, підвищення температури тіла), необхідно насамперед промити шлунок та кишечник, прийняти препарати-ентеросорбенти та негайно звернутися за професійною медичною допомогою.

додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
266616

Переломи середньої зони обличчя: види, підходи до діагностики та лікування

До переломів середньої зони обличчя належать переломи верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти. Про діагностику та методи лікування цих переломів читайте у статті
172

Ботулізм: збудник, симптоми, лікування

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
12522

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді