Лише 8% українців здійснюють регулярні медичні огляди

За результатами проведеного дослідження тільки 8% України регулярно здійснюють профілактичний медичний огляд, а більшість українців взагалі звертаються за професійною допомогою тільки у крайньому випадку.

В Україні відсутня культура регулярних профілактичних візитів до лікарів. Про це було зазначено директором Благодійного фонду «Розвиток України» Анатолієм ЗАБОЛОТНИМ на прес-конференції у Києві. Прес-конференція, що проходила 30 липня, була присвячена представленню результатів дослідження оцінки здоров’я українців, ініційованого компанією Philips в Україні спільно з Фондом «Розвиток України».

За словами Анатолія ЗАБОЛОТНОГО, лише 8% громадян України регулярно здійснюють профілактичний медичний огляд.  Більшість українців (41 %) звертаються за професійною медичною допомогою тільки коли мають проблеми зі здоров’ям. А понад 37% громадян йдуть до лікаря тільки у крайньому випадку.

Окрім цього, за результатами дослідження тільки 2,79% населення України вважає туберкульоз потенційною загрозою здоров’ю. І це зважаючи на те, що епідемія туберкульозу в Україні триває з 1995 року. Більше того, однією з головних причин смертності від туберкульозу є несвоєчасне звернення до лікаря, відсутність належної турботи про своє здоров’я.

Директор Благодійного фонду зазначив, що у вирішенні питання проблеми епідемії туберкульозу важливою є робота на результат. Важливо розуміти, на проблему впливають інші чинники – це і підготовка лікарів, і поведінка пацієнта, яка є дуже вагомим фактором. Ці чинники є критичними в обох захворюваннях – і в онкології, і в туберкульозі.

Довідка: Дослідження Philips «Стан здоров’я українців» проводилося дослідницькою компанією GFK Ukraine в рамках щомісячного дослідження «Омнібус» за методологією, розробленою для міжнародного дослідження «Індекс здоров’я і благополуччя». Дослідження засноване на національній репрезентативній вибірці із 1 000 українців віком від 15 до 59 років. Метод дослідження – особисті інтерв`ю вдома у респондента. Період проведення дослідження: 16-30 квітня 2013 року.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128862

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10326

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді