Обов’язковий медичний огляд школярів буде здійснюватись як на базі лікувально-профілактичних, так і загальноосвітніх закладів

Під час брифінгу щодо особливостей проведення профілактичних оглядів школярів було наголошено, що школярі матимуть можливість проходити медогляд як на базі лікувально-профілактичних, так і загальноосвітніх закладів.

21 серпня у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг начальника Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альони ТЕРЕЩЕНКО на тему: «Особливості проведення профілактичних оглядів школярів напередодні нового навчального року: актуальні питання».
Під час брифінгу було наголошено, що школярі матимуть можливість проходити медогляд як на базі лікувально-профілактичних, так і загальноосвітніх закладів.

Проте, якщо батьки бажають, щоб їх дитина самостійно пройшла обов’язковий медичний догляд — це можливо зробити до першого вересня поточного року на базі лікувально-профілактичного закладу. Такий медогляд можуть пройти школярі всіх вікових категорій (крім першокласників). Після першого вересня обов’язковий медичний огляд  здійснюється на базі загальноосвітнього навчального закладу за участі медичних працівників такого закладу та мобільних бригад медичних працівників.

Альона ТЕРЕЩЕНКО наголосила, що першокласники можуть проходити медогляд тільки на базі лікувально-профілактичного закладу.

Нагадаємо, що в результаті обстеження учням видається документ затвердженої форми 086-1/о бланк якої заповнює педіатр. В ній зазначають  висновок лікаря-педіатра (лікаря загальної практики – сімейної медицини), а також відповідно до вікових груп школярів, висновок профільних лікарів-спеціалістів.

  

Окрім цього було зазначено, вже другій рік поспіль ніхто не вимагає від школярів довідки від психіатра чи нарколога. 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
50737

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3462

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6949

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді