Держава компенсує до 90% вартості ліків від гіпертонії

Нововведення у межах Пілотного проекту з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Ліки від гіпертонії стали доступнішими. Про під час вчорашнього брифінгу повідомила директор Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводження державної формулярної системи Державного експертного центру МОЗ України Тетяна ДУМЕНКО.

Вона розповіла про нововведення, що відбулись у межах Пілотного проекту з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

По-перше, лікарські засоби від гіпертонії поділять на три групи: до першої будуть належати ті препарати, 90% вартості яких буде відшкодовуватись; до другої групи будуть належати лікарські засоби, які підлягають частковому відшкодуванню; до третьої — ті ліки, вартість яких не відшкодовується.

По-друге,  перелік ліків на які поширюється дія Пілотного проекту був доповнений комбінованими ліками (Еналаприл, Лізиноприл, Бісопролол, Метопролол, Небіволол, Амлодипін,Ніфедипін).

Окрім цього, були встановлені надбавки на ліки від гіпертонії. Відтепер надбавки на оптово-відпускні ціни не перевищуватимуть 10%, а на роздрібні — не вище 25% від закупівельної ціни.

Тетяна ДУМЕНКО також зазначила, що рецепт на придбання ліків за зниженими цінами може виписати дільничний лікар чи сімейний терапевт.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128866

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді