Винайдено спосіб лікування серцево-судинних захворювань стовбуровими клітинами

Вчені «запакували» стовбурові клітини в капсули, виготовлені з желеподібної речовини — альгінату. Клітини в капсулах при підсадженні залишаються в організмі та надають лікувальний ефект протягом довгого часу.

Практика підсаджування стовбурових клітин  пацієнтам зі хворим серцем не є новою. Подібні методи лікування проводилися у багатьох країнах світу, але досі не давали бажаного результату.

Однією з причин мінімального результату є те, що стовбурові клітини або не затримуються в серці, або помирають невдовзі після введення в організм (гідно з дослідженнями, понад 90% клітин гинуть вже в перші години). Це відбувається тому, що стовбурові клітини при введенні в серце після серцевого нападу потрапляють у негостинне середовище: запалення і потужний потік крові заважають клітинам залишатися в тканині.

Проте, дослідникам з Університету Еморі (Emory University) вдалося знайти рішення цієї проблеми. Вчені «запакували» стовбурові клітини в капсули, виготовлені з желеподібної речовини  — альгінату. Клітини в капсулах при підсадженні залишаються в організмі та надають лікувальний ефект протягом довгого часу.

Експеримент був проведений на щурах, які перенесли серцевий напад. Першій групі щурів пересадили бляшки з інкапсульованих стовбурових клітин. Другій групі пересадили звичайні стовбурові клітини без оболонок, а третій — взагалі не пересаджували стовбурові клітини.

Через місяць після штучного серцевого нападу, фракція вигнання (показник використовується для визначення, наскільки добре серце прокачує кров) серця щура впала з 72% до 34%. При підсадженні інкапсульованих стовбурових клітин фракції вигнання піднялася до 56%. При пересадці звичайних стовбурових клітин без капсул фракція вигнання не перевищувала 39%.

Таким чином, клітини, які були введені у капсулах, зашиваються на місці, вони несприйнятливі до агресивного зовнішнього середовища і виділяють білки, які продукують ріст клітин.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128867

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді