В Україні розпочато епідеміологічне дослідження хіміорезистентного туберкульозу

Головна мета дослідження — отримання достовірної інформації щодо стійкості мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних лікарських засобів; удосконалення схем лікування хворих на туберкульоз.

В Україні з 1 листопада 2013 року розпочався набір пацієнтів для епідеміологічного дослідження щодо хіміорезистентного туберкульозу.  Головна мета дослідження — отримання достовірної, репрезентативної інформації щодо стійкості мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних лікарських засобів, а також удосконалення схем лікування хворих на туберкульоз.

Участь у проведенні дослідження беруть фахівці 40 груп спеціалізованих структурних підрозділів,  закладів охорони здоров’я, які здійснюють діагностику туберкульозу та надають лікувально-профілактичну допомогу хворим на туберкульоз. Дослідження проводиться в  24 регіонах України, окрім Тернопільської, Чернівецької областей та м. Севастополь.

Нагадаємо, протягом вересня-жовтня поточного року Держслужбою України соцзахворювань спільно з бюро Всесвітньої організації об’єднаних націй (ВООЗ) в Україні та ДУ «Національний інститут пульмонології та фтизіатрії ім. Ф. Г. Яновського АМН України» проведені тренінги для регіональних координаторів Дослідження, керівників та лабораторних координаторів груп закладів, які приймають участь  у Дослідженні. Під час тренінгів відповідальні фахівці за проведення Дослідження в регіонах України набули технічних та практичних навичок, необхідних для його виконання.  Підготовку до початку дослідження: проведення оцінки готовності країни, організацію пілотування, закупівлю витратних матеріалів для повномасштабного проведення дослідження забезпечено в рамках проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

Результати дослідження очікуються через 18 місяців від його початку. Якість результатів дослідження в Україні в цілому залежить від достовірної інформації, наданої регіонами.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128867

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді