Кількість амбулаторій у сільській місцевості буде збільшено на 30%

«Це пов’язано з тим, що існують дуже великі нерівномірності щодо забезпечення медичними закладами первинної медико-санітарної допомоги у різних регіонах країни», — пояснив Костянтин НАДУТИЙ.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) України планує збільшити кількість амбулаторій у сільській місцевості на 30%. Про це повідомив начальник управління реформ департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Костянтин НАДУТИЙ у програмі «Профільний інтерес».

«Слід розуміти, що мережа медичних закладів у сільській місцевості, яка перейшла нам у спадок від попередньої системи, складається з фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) та амбулаторій. Значна частина населення отримує фельдшерську допомогу у ФАПах і роками не бачить лікаря, — розповів Костянтин Надутий. — Це призводить до того, що профілактика специфічних неінфекційних захворювань, яка потребує індивідуального підходу і певних медикаментозних заходів, не проводиться. Фельдшер не в стані її організувати». З огляду на це, нині перед МОЗ постало завдання вирівняти фізичну доступність первинної допомоги для сільського населення шляхом розвитку мережі амбулаторій, пояснив урядовець.

За словами Костянтина НАДУТОГО, планується збільшити кількість амбулаторій в сільській місцевості на 30%. «Це пов’язано з тим, що існують дуже великі нерівномірності щодо забезпечення медичними закладами первинної медико-санітарної допомоги у різних регіонах країни», — пояснив він.

Також начальник управління реформ департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України зазначив, що на даний момент перед медичним відомством стоїть зобов’язання організувати надання лікарської допомоги у сільській місцевості в межах 8-10 км до медичного закладу. «Слід пам’ятати, що у наших селах переважає населення похилого віку, тому мало відкрити амбулаторію — необхідно забезпечити лікарів автомобілями. Первинна допомога у селі має бути доступна прямо до порогу помешкання», — зауважив Костянтин НАДУТИЙ.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21555

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4619

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119699

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді