Юрій ФЕЩЕНКО: «В українців відсутня культура вчасного звернення до лікарів»

Сьогодні, 11 грудня 2013 року, у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг з нагоди Всесвітнього дня хворого на бронхіальну астму.

Сьогодні, 11 грудня, Україна відзначає Всесвітній день хворих на бронхіальну астму, зокрема цього дня більш ніж у 35 країнах світу лікарі особливо наголошують на тому, що слід лікувати астму протягом усього життя, оскільки зазначена хвороба — одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. Про це під час брифінгу, що відбувся у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ), повідомив головний позаштатний пульмонолог МОЗ, директор Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського НАМН України, академік Юрій ФЕЩЕНКО.

Загалом, за його словами, на сьогодні в Україні в розпорядженні медиків є весь спектр протиасматичних препаратів, які, враховуючи різні індивідуальні особливості хворих на астму, можна призначати патогенетично обґрунтовано. Проте, академік зазначає, що в українців відсутня культура вчасного звернення до лікарів, що призводить до загострення хвороби, таким чином, 5-6% хворих від загальної кількості бронхіальних асматиків мають статус інвалідності.

«В основі бронхіальної астми є запалення, тому ця хвороба біль-менш легко лікується, але українці не мають культури відвідування лікаря, вони не приходять один раз на рік, відповідно, не отримують обстеження і не отримують лікування. Наші люди скоріше йдуть до сусідів чи знайомих і діляться між собою що і кому допомогло від кашлю» — зазначив Юрій ФЕЩЕНКО.

Окрім цього, за словами лікаря, в зоні ризику перебувають люди, котрі часто хворіють на ГРВІ, пасивні курці та люди, що страждають на ожиріння.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128871

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді