У Держлікслужбі підвели підсумки політики держави в фармацевтичній галузі за 2013 рік

Українці віддають перевагу лікарським засобам вітчизняного виробництва: за 2013 рік близько 65% від усіх проданих лікарських засобів було вироблено в Україні.

Українці віддають перевагу лікарським засобам вітчизняного виробництва: за 2013 рік близько 65% від усіх проданих лікарських засобів було вироблено в Україні. Про це повідомив Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій СОЛОВЙОВ під час прес-конференції на тему: «Регуляторна політика держави в фармацевтичній галузі: проблемні питання та шляхи їх вирішення», що відбулась 16 січня в Києві.

Зокрема було зазначено, що у 2013 році обсяг фармацевтичного ринку склав 36 мільярдів гривень, що на 14% більше, ніж у 2012 році. У ТОП-10 фармацевтичних виробників на ринку України, поряд із міжнародними транснаціональними компаніями, входять 4 вітчизняні підприємства: «Фармак», Фармацевтична фірма «Дарниця», Корпорація «Артеріум» і Група компаній «Здоров’я».

Також, було визначено перелік найбільш споживаних в Україні лікарських засобів, а саме: Актовегін, Кодтерпін, Кардіомагніл, Но-Шпа, Ессенціале, Цитрамон, Натрію хлорид, Лінекс, Спазмалгон.

Одним з основних стратегічних напрямків Державної служби України з лікарських засобів (Держлікслужби) залишається подальша імплементація європейських норм у сфері обігу ліків в законодавство України та впровадження автоматизованої системи відстеження ліків в обігу в рамках європейського проекту eTACT під егідою Ради Європи.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128871

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10336

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді