На Донеччині триває тиждень популяризації здорового способу життя

У зв’язку з тим, що значна кількість дорослого населення і підлітків не займається фізичною культурою, протягом тижня планується ряд інформаційно-просвітницьких заходів, головною метою яких є інформування населення щодо переваг здорового способу життя, фізичної активності, а також мотивація на постійні заняття фізичною культурою.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України згідно з планом роботи Донецької облдержадміністрації в рамках виконання «Регіональної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2012–2016 роки» та формування здорового способу життя в області з 24 лютого по 2 березня проходить тиждень, що носить назву «Залучення широких верств населення до занять фізичною культурою та спортом. Пропаганда здорового способу життя».

У містах Донеччини обласним центром здоров’я минулого року було організовано анкетне опитування стосовно ставлення населення до рухової активності, загалом опитано 2 206 чоловік. Відповідно до цих даних фізичною культурою займається 63,2% населення, з яких 56,7% — дорослі. На заняття у 62,7% дорослих і 54% підлітків йде до години на день. У дорослих це гімнастика і ходьба (18%), біг, робота на присадибних ділянках (14%–15%). У підлітків види фізичної активності різноманітніші.

До причин, через які доросле населення не займається фізкультурою, відносять різні види захворювань (23%), відсутність вільного часу (22%), неможливість себе змусити (21%), відсутність необхідності (16%) і бажання (18%). Серед підлітків у 47% немає вільного часу, 44% не можуть себе змусити, у 40% немає інтересу і бажання, а 19% вважають, що в занятті фізкультурою немає необхідності. Отже, найпоширеніша причина — відсутність мотивації.

Але слід враховувати і той факт, що пріоритетним напрямом діяльності закладів охорони здоров’я, у тому числі центрів первинної медико-санітарної допомоги, є формування здорового способу життя населення, вироблення відповідальності за стан свого здоров'я і здоров'я оточуючих. Медичні працівники центрів первинної  медико-санітарної  допомоги є основними виконавцями роботи з профілактики неінфекційних захворювань та «хвороб поведінки». Тому при роботі з дорослими та молоддю необхідно приділити належну увагу питанню переваг постійної фізичної активності.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128878

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді