Планується продовження пілотного проекту із здешевлення лікарських засобів для гіпертоніків

Окрім цього, також планується розширити перелік ліків, на які буде поширюватися дія проекту. Зокрема буде додано антитромбоцитальні препарати та ліки для зниження холестерину.

Пілотний проект із здешевлення лікарських засобів для осіб із гіпертонічною хворобою (далі — проект) буде продовжено. Про це заявив головний позаштатний терапевт МОЗ Василь НЕТЯЖЕНКО під час прес-конференції в Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ).

Однією з підстав продовження проекту стали результати запровадження референтного ціноутворення у лікарську практику. Зокрема, за підсумками минулого року відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%. Також зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертензивних кризів на 16%, а кількість інсультів серед пацієнтів, що отримували антигіпертензивне лікування зменшилась на 6,4%.

Окрім цього, також планується розширити перелік ліків, на які буде поширюватися дія проекту. У минулому році  до цього переліку входили 7 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін та ніфедипін, до яких згодом було додано комбіновані лікарські засоби та ацетилсаліцилову кислоту. Цього року перелік планують доповнити антитромбоцитальними препаратами та ліками для зниження холестерину. Це дасть змогу суттєво збільшити коло пацієнтів, для яких буде актуальним проект.

Довідково: у 2013 році проектом  було охоплено майже 7 мільйонів осіб. Кількість виписаних рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів становило понад 20 мільйонів, з них за понад 8 мільйонів рецептів здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів. Кількість аптечних закладів, задіяних у Пілотному проекті становила понад 12 000.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6235

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
22019

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді