В Україні загрозливо низький рівень обізнаності лікарів у виявленні туберкульозу — особливо позалегеневих локалізацій хвороби. Про це повідомив головний позаштатний спеціаліст з фтизіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій ВАЛЕЦЬКИЙ під час обласної клінічної конференції «Виявлення туберкульозу закладами загальносоматичної мережі» . За його словами запорукою своєчасного та успішного лікування є проінформаваність медичних працівників щодо ранніх ознак туберкульозу.
Задля запобіганню поширення занедбаних форм туберкульозу не тільки серед пацієнтів, але й серед медичних працівників, значну увагу під час конференції було приділено алгоритму дії лікаря загальної практики сімейної медицини при постановці діагнозу. Про нього розповів кандидат медичних наук, обласний позаштатний спеціаліст з пульмонології управління охорони здоров’я облдержадміністрації, генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання Олег ЯКОВЕНКО.
Зокрема, мова йшла про функціональні обов’язки лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги відповідно до наказу МОЗ «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі» від 21.12.2012 № 1091 щодо виявлення хворих з підозрою на туберкульоз в лікувальних закладах первинної медичної допомоги. Олег ЯКОВЕНКО поставив акцент на обов’язкових обстеженнях та використанні нормативної медичної документації у повсякденній роботі.