Локальний протокол розроблюється на основі уніфікованого клінічного протоколу та інструкцій, які діють всередині медичного закладу. Під час розробки локального протоколу вкрай важливо враховувати ті матеріальні і ресурсні можливості, які є у закладу.
Читайте, як заповнювати "Журнал предметно-кількісного обліку лікарських засобів: зразок"
Затверджує порядок розробки локальних протоколів наказ МОЗ «Про створення та впровадження медикотехнологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України» від 28.09.2012 № 751.
Як розроблювати локальний протокол?
Щойно у реєстрі медико-технологічних документів з’являється затверджений уніфікований клінічний протокол, керівник медичного закладу видає наказ про зібрання робочої групи, яка протягом наступних 3-х місяців повинна почати роботу над розробкою локального протоколу. Сьогодні розроблені мультидисциплінарні уніфіковані клінічні протоколи, які можна адаптувати і застосовувати в закладах і первинної, і третинної медичної допомоги. Тому саме їх і потрібно брати за основу під час розробки локального протоколу в будь-якому медичному закладі.
Читайте: "Правила виписування рецептів на лікарські засоби: запитання та відповіді"
Зміст локального протокола:
- Заходи щодо діагностування, лікування, профілактики
- Персонал, який буде здійснювати ці заходи: вказують посаду працівника, структурний підрозділ медичного закладу, контакти
- Індикатори якості медичної допомоги
- Строки виконання передбачених заходів.
!Важливо: У протокол потрібно внести всі заходи, передбачені уніфікованим клінічним протоколом, на вживання яких у закладу є можливості та ресурси.
Якщо метод лікування, який застосовується у закладі, відрізняється від методу, який затверджений у стандарті, то робоча група вносить зміни у основні частини протоколу і подає відповідні письмові пояснення необхідності внесених змін.
Читайте про "Проведення клінічних досліджень лікарських засобів: укладання договору"
Розробка локальних протоколів повинна здійснюватися у кожному медичному закладі незалежно від його форми власності. Разом з тим, і приватний, і комунальний, і державний медзаклад повинен погодити адаптовані протоколи з відповідними підрозділами державних адміністрацій у сфері охорони здоров’я, щоб вони могли здійснювати координацію роботи медичних закладів на підвідомчій їм території.
Докладніше читайте тут: "Локальні протоколи: докладно про кожен етап розробки"