Як проходити атестацію з листопада за новим Порядком

Законодавці оновили Порядок атестації лікарів та Критерії нарахування БПР. Що саме змінили — розповідаємо в статті

 

Огляд змін у медичному законодавстві за 2021 рік: вебінар

 

 

Чергові зміни до Порядку атестації лікарів МОЗ затвердив наказом наказом «Про внесення Змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року № 446» від 18.08.2021 № 1753. Документ чинний із 29.10.2021.

Нововведення стосуються насамперед Порядку атестації лікарів (далі — Порядок атестації) і Критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку. Водночас втратив чинність наказ МОЗ «Про порядок направлення на стажування лікарів і їх наступного допуску до лікарської діяльності» від 17.03.1993 № 48.

NB! Втратив чинність наказ МОЗ «Про порядок направлення на стажування лікарів і їх наступного допуску до лікарської діяльності» від 17.03.1993 № 48.

Розповідаємо, що саме змінилося і до чого готуватися лікарям і керівникам ЗОЗ.

Зміни в нарахуванні балів БПР під час карантину

МОЗ продовжило можливість набирати понад 15 балів БПР за дистанційною формою навчання протягом карантину, установленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 (п. 9 Наказу № 446).

Окрім того, у 2022 році лікарі первинки зможуть отримати додаткові бали БПР за пацієнтів, яких щепили у 2021 році. Однак, для цього потрібно дотриматися певних умов

Зміни в Порядку атестації лікарів

1. Замість трьох видів атестації — два

У розділі І нового Порядку атестації законодавці уточнили, що існує два види атестації лікарів:

  1. атестація на присвоєння кваліфікаційної категорії
  2. атестація на підтвердження кваліфікаційної категорії

Окремий розділ присвятили відновленню медичної практики та стажуванню лікарів. 

2. Роботу атестаційних комісій регламентує окремий розділ

3. Інтернатура та ординатура більше не входять до стажу для атестації

4. Подавати копію трудової книжки потрібно лише за її наявності

5. Освітніх заходів, за які можна отримати максимум 8 балів, стало більше

Законодавці уточнили, що за освітні заходи з питань медичної етики, деонтології, цифрових та комунікаційних навичок та інші освітні заходи, які не стосуються відповідної лікарської спеціальності (або спеціальностей), але є частиною кваліфікаційних вимог, лікар отримає максимум 8 балів (п. 6 розд. VІ Порядку атестації).

6. Мінімум у 50 балів обов’язковий не для всіх

Нова редакція Порядку атестації містить список із 37 спеціальностей, для яких мінімальна кількість балів БПР на рік не є обов’язковою (додаток 5 до Порядку атестації).

МОЗ оновило Порядок атестації лікарів

Переглянути список

7. За направлення лікаря на атестацію або стажування відповідає керівник ЗОЗ

Як і раніше, особисте освітнє портфоліо з результатами проходження БПР лікар створює сам. У новій редакції МОЗ уточнило, що портфоліо лікарів, які припинили медичну практику і не працевлаштувалися у поточному році, засвідчує керівник ЗОЗ за останнім місцем роботи (п. 5 розд. VІ Порядку атестації).

Порядок атестації конкретизує, як саме відділ кадрів перевірятиме освітні портфоліо лікарів та які документи надає керівнику ЗОЗ після перевірки

Зміни до особистого освітнього портфоліо

У нову форму освітнього портфоліо лікарю потрібно буде вписати кількість наданих медичних послуг за звітний період. Ця вимога не поширюватиметься на 37 спеціальностей, які не зобов’язані обліковувати по 50 балів БПР на рік, а також на спеціальність «Організація і управління охороною здоров’я».

 

Зміни до Номенклатури лікарських спеціальностей

Нова номенклатура не передбачає поділу на внутрішні хвороби, хірургію, педіатрію, стоматологію та інші лікарські спеціальності. Їх упорядкували в один список за алфавітом.

До того ж, якщо попередня номенклатура містила 124 позиції, то нова — 132. МОЗ додало до списку 11 лікарських спеціальностей і видалило 3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нові вимоги до ліцензування медичної практики