Матеріальна допомога молодшій медсестрі

Дізнайтеся, чи має право на матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, молодша медична сестра та інший обслуговувальний персонал закладу охорони здоров’я, та в якому розмірі.

Усі працівники закладів охорони здоров’я мають право на матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення. Це визначають такі документи:

Матеріальну допомогу виплачують у випадках скрутного матеріального стану, під час надання щорічної відпустки (на оздоровлення), народження дитини, лікування, поховання тощо. Надавати таку допомогу має право керівник закладу в межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі.

Розмір матеріальної допомоги не може перевищувати розміру посадового окладу кожного конкретного працівника, зокрема молодшої медичної сестри. Виняток — сума матеріальної допомоги на поховання.

Розмір матеріальної допомоги

Із 1 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму працездатної особи (ПМПО) — 1762 грн. Тобто з цієї дати розмір базового посадового окладу працівника першого тарифного розряду становить 1762 грн. Ставки заробітної плати (посадових окладів) працівників бюджетних установ розраховують так: ставку (посадовий оклад) працівника першого тарифного розряду (1762 грн) множать на відповідний тарифний коефіцієнт (ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIII). Розмір мінімального посадового окладу (тарифної ставки) працівника не може бути менше ПМПО на 1 січня календарного року.

Матеріальна допомога молодшій медсестріЧитайте: "Оплата праці медичних працівників в 2018 — до та після реформування"

Отже, розмір матеріальної допомоги усіх медичних працівників визначають відповідно до встановлених посадових окладів та ставок заробітної плати, визначених Умовами № 308/519.

Із початку року тарифні розряди медпрацівників не змінилися. Їх працю оплачують відповідно до Умов № 308/519, а посадові оклади встановлюють згідно із посадою і тарифним розрядом. Для молодших медичних сестер — у межах третього-четвертого тарифних розрядів:

Молодші медичні сестриТарифний розряд
Операційних, перев’язувальних, палатні, з догляду за хворими4
Буфетниці, ванниці, прибиральниці (палатні) та інші3

У колективному договорі матеріальну допомогу залежно від її виду можна зазначати в розділі «Оплата праці» або «Соціально-трудові пільги, гарантії і компенсації». Тут же можете зазначити її розмір.

Залежно від реальних фінансових можливостей відповідного бюджету, а також від положень колективного договору, в кошторисі конкретизуйте розміри окремих видів матеріальної допомоги, передбачені нормативними актами. Наприклад, таку допомогу можна надати і в меншому розмірі. Для виплати матеріальної допомоги можна скористатися економією фонду заробітної плати, який сформували в закладі за певний період.

Строки виплати такої допомоги Постанова № 1298 не встановлює, тому керівник закладу визначає їх самостійно. Натомість допомогу на оздоровлення доцільніше оформляти одночасно з наданням працівникові відпустки.

Як отримати матеріальну допомогу

Щоб отримати матеріальну допомогу, працівник закладу подає заяву, в якій зазначає причину, з якої він просить надати йому матеріальну допомогу. Заяву візує керівник. Вона дає підставу оформити наказ про надання матеріальної допомоги, в якому зазначають пункт колективного договору, на підставі якого надають матеріальну допомогу та її розмір.

Якщо протягом року підвищували посадові оклади (ставки заробітної плати), а працівник вже одержав матеріальну допомогу у розмірі, чинному на час її виплати, то працівнику можуть виплатити різницю між посадовим окладом до підвищення і після.

Для молодших медичних сестер із третім тарифним розрядом ЄТС, посадовий оклад становить 2079 грн, четвертим — 2238 грн.

Матеріальна допомога молодшій медсестріЧитайте: "Як реалізуватимуть програму медичних гарантій: Порядок"

Для більшості працівників закладів охорони здоров’я матеріальна допомога на оздоровлення — обов’язкова виплата. Кошти на неї передбачають у кошторисі установи. Для цих працівників виплата матеріальної допомоги на оздоровлення нерозривно пов’язана із наданням щорічної відпустки — додаткові кошти вони отримають лише у зв’язку із нею.

Для інших працівників закладів охорони здоров’я таку допомогу можна видати в будь-який момент упродовж бюджетного року. Питання, пов’язані з наданням цієї виплати, регулює положення про виплату матеріальної допомоги. Це положення — додаток до колективного договору (угоди) закладу охорони здоров’я.

Виплачувати матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, потрібно як працівникам, які працюють на основній посаді, так і тим, хто працює за сумісництвом. Заборону виплати сумісникам такої допомоги чинне законодавство не передбачає.

Матеріальну допомогу можна виплатити, якщо є фонд заробітної плати. Частина 1 статті 51 Бюджетного кодексу України однозначно стверджує: оплачувати все (у тому числі й матеріальну допомогу) можна лише у межах фонду зарплати. Отже, коли фінансів на таку виплату немає, керівник установи зобов’язаний дотримувати бюджетного законодавства.зміст

Нові вимоги до ліцензування медичної практики