Лікарський почерк: до чого призводить нечитабельна медична документація?

Коли йдеться про заповнення медичної документації, просто не можна не згадати про таку «специфічну» особливість, як поганий почерк лікаря. Ця проблема настільки поширена, що навіть стала темою численних анекдотів. Однак зовсім не смішно буває в ситуаціях, коли медичні документи досліджують правоохоронні органи і від змісту написаного залежить розв’язання серйозних юридичних питань.

МОЗ також наголошує, що медична документація має юридичне значення, адже може стати джерелом доказів. Отже, документацію неодмінно потрібно заповнювати розбірливо.

Як поганий почерк лікаря коштував позивачці 30 000 грн — читайте

Позов про відшкодування моральної шкоди

Ситуація:

Позивачка звернулася до суду з позовом до двох відповідачів про відшкодування моральної шкоди. Згідно з обставинами справи до батька позивачки з незрозумілих підстав постійно чіплялися відповідачі. Вони ображали його та погрожували — як по телефону, так і особисто. Один із відповідачів навіть напав на батька позивачки та застосував до нього фізичне насилля. Позивачка неодноразово зверталася з цими фактами до правоохоронних органів

Як вказала позивачка, наслідками протиправних дій відповідачів їй було завдано моральної шкоди, яку вона обгрунтовує погіршенням здоров’я у зв’язку з пережитою стресовою ситуацією.

Лікарський почерк: до чого призводить нечитабельна медична документація?Читайте: "Форма № 074/о — новый Журнал регистрации амбулаторных пациентов"

Обставини справи:

За словами позивачки, вона зазнала душевних страждань, пережитих через протиправні дії щодо близької їй людини. Стрес спричинив погіршення ходи через оніміння ніг, запаморочення, які виникають із відчуттям тривоги, тремор тіла. Погіршилася якість життя позивачки, оскільки заніміння ніг викликало порушення функції ходьби (з’явилося шкутильгання, яке може спричинити падіння), також їй стало важко взуватися.

Описані обставини призвели до появи переживань, розгубленості, розчарувань, образи, обурення. Загальна психоемоційна напруженість викликала багато негативних змін стану позивачки, зокрема порушення сну, фіксованості на негативних думках і спогадах, психологічної пригніченості, тривожності, а також дратівливості з необхідністю стримуватися. Позивачка хвилюється через можливу зустріч із відповідачами і боїться, що відповідачі знову можуть завдати шкоди — як моральної, так і фізичної.

Заподіяну моральну шкоду позивачка оцінила в розмірі 30 000,00 грн та просила стягнути її порівну з обох відповідачів.

Лікарський почерк: до чого призводить нечитабельна медична документація?Читайте: "3 главных медицинских отчета за год"

Рішення суду:

Суд дослідив докази, які надали сторони. Зокрема, він вказав, що медична документація щодо стану здоров’я позивача фактично нечитабельна: «Оглянутий у судовому засіданні запис лікаря-невролога в медичній картці позивача за 13.07.2015 виконаний кульковою ручкою почерком, який неможливо прочитати. Надану позивачем довідку цього ж лікаря, яка, як вказує позивач, є читабельною розшифровкою запису в медичній картці від 13.07.2015, також місцями неможливо прочитати, що не заперечувала і сама позивач. Прочитати діагноз точно неможливо, крім того, в самій довідці зазначено, що [позивач] знаходилася на амбулаторному лікуванні у лікаря-невролога, але не зазначений період такого лікування».

Із огляду на всі наявні  у справі докази, суд визнав позовні вимоги не доведеними та відмовив у їх задоволенні у повному обсязі.

Примітка. Рішення Оржицького районного суду Полтавської області від 21.12.2015 у справі № 543/834/15-ц.


Лікарський почерк: до чого призводить нечитабельна медична документація?Читайте:  "Нова форма рецептурного бланка ф-1: скачайте"
Від того, наскільки якісно лікар веде медичну документацію, залежить не лише його репутація, а й репутація всього закладу охорони здоров’я. До того ж якщо оформлювати документи неправильно, можна понести дисциплінарну, матеріальну, цивільну та навіть кримінальну відповідальність. Причому переважно саме роботодавець відповідає перед постраждалими особами за допущені помилки. Тож керівник закладу охорони здоров’я має бути зацікавлений у тому, аби його підлеглі (та й він сам) неухильно дотримувалися правил ведення документації.

Нові вимоги до ліцензування медичної практики