Як утилізувати бактерицидну лампу
Аби запобігти негативному впливу відпрацьованих бактерицидних опромінювачів, дотримуйтеся Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами, затверджених наказом МОЗ від 08.06.2015 № 325 (далі — Правила № 325). У цьому документі визначено порядок збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знезараження, захоронення та знищення медичних відходів.
У роботі з ультрафіолетовими бактерицидними опромінювачами часом виникають непередбачувані обставини, які потребують негайного втручання. Навчіть медперсонал проводити демеркуризацію приміщення, в якому розбили бактерицидну лампу.
Правила № 325 поширюються на усі заклади охорони здоров’я незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, у тому числі фізичних осіб — підприємців, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Читайте: "Ідентифікація пацієнта: як організувати"
В ультрафіолетових бактерицидних лампах є ртуть. Тому відпрацьовані лампи належать до категорії С — токсикологічно небезпечні медичні відходи. Їх утилізують так само, як і ртутьвмісні (люмінесцентні) лампи.
Організовує і щодня контролює роботу з відходами відповідальна особа. Її призначає керівник закладу, який також може бути відповідальною особою.
Персонал, який контактує з відходами, проходить попередні (під час прийому на роботу) та періодичні медичні огляди. Також під час прийому на роботу та надалі щороку персоналу обов’язково проводять інструктаж щодо безпечного поводження з відходами. Таких працівників забезпечують відповідними засобами індивідуального захисту.
Читайте: "Аптечка для першої медичної допомоги — оновлений склад"
Де зберігати відпрацьовані бактерицидні лампи
Відпрацьовані бактерицидні лампи збирають в окремому приміщенні, до якого не має бути доступу сторонніх осіб. Відповідальний за збір відходів за структурним підрозділом (відділенням) чи в цілому по закладу робить відповідну позначку у Журналі обліку відходів.
Тимчасово бактерицидні лампи зберігають у заводській тарі. Контейнер має бути:
- маркований;
- металевий;
- герметичний;
- на замку.
Якщо заводської упаковки немає, лампи запаковують в іншу тару, у якій їх неможливо пошкодити під час сортування, тимчасового зберігання, завантажувально-розвантажувальних робіт, перевезення тощо.
Ультрафіолетові бактерицидні лампи утилізують відповідно до типової схеми поводження з відходами, які потрібно розробити за прикладами оформлення схеми поводження з відходами у медзакладі.
У цьому документів вказують:
- назву структурного підрозділу закладу;
- перелік відходів за категоріями, що утворюються у підрозділі;
- місця збирання та тимчасового зберігання відходів у підрозділі;
- інформацію щодо транспортування відходів до місць збирання і тимчасового зберігання у цілому по закладу;
- графік, за яким відходи вивозять за категоріями до місць переробки, утилізації, знищення;
- відповідальну посадову особу у підрозділі.