В посадовій інструкції хірурга визначають основну професійну мету працівника: лікування захворювання пацієнта шляхом оперативного втручання, усунення причин патологічного процесу в організмі людини. Окрім цього в документі має бути передбачено, хто замінить спеціаліста в разі його відсутності через хворобу чи відпустку.
Читайте: "Накривання стерильного столу в операційній: оснащення, порядок дій, правила"
Посадові обов'язки лікаря-хірурга:
- Розробка плану обстеження пацієнта, визначення обсягу лабораторних, рентгенологічних та інших спеціальних досліджень, раціональні методи обстеження.
- Цілеспрямоване клінічне обстеження пацієнта з метою отримання в мінімально короткі терміни повної і достовірної діагностичної інформації.
- На підставі клінічних спостережень і обстеження, збору анамнезу, даних клініко-лабораторних та інструментальних досліджень встановлення (або підтвердження) діагнозу, визначення тяжкості стану пацієнта.
- Визначення тактики ведення хворого відповідно до встановлених правил і стандартів та залежно від характеру хворого, рівня його культури, тяжкості захворювання, особливостей психіки.
- Призначення та контроль передопераційної підготовки пацієнта.
- Призначення та обгрунтування методики знеболювання, виконання операцій в необхідному обсязі.
- Організація та самостійне проведення необхідних лікувальних процедур і заходів, розробка схеми післяопераційного лікування хворого і профілактика післяопераційних ускладнень, нагляд за побічними реакціями/діями лікарських засобів.
Читайте: "Домедична допомога в разі судом: алгоритм-інфографіка"
- Щоденний огляд хворого у стаціонарі, вносить зміни до плану лікування залежно від стану пацієнта і визначає необхідність застосування додаткових методів обстеження.
- Консультативна допомога лікарям інших підрозділів ОКЛ за своєю спеціальністю та робота в контакті із суміжними спеціалістами та службами.
- Контроль належного проведення діагностичних і лікувальних процедур, експлуатації інструментарію, апаратури й устаткування, раціонального використання реактивів та лікарських препаратів, дотримання правил охорони праці середнім і молодшим медичним персоналом у відділенні.
- Участь у проведенні занять із підвищення кваліфікації медичного персоналу.
- Забезпечення оформлення медичної та іншої документації відповідно до встановлених правил та у визначені терміни.
- Участь у проведенні експертизи тимчасової непрацездатності і підготовка необхідних документів для медико-соціальної експертизи.
Читайте: "Накривання стерильного столу в операційній: оснащення, порядок дій, правила"
Скачайте посадову інструкцію лікаря-хірурга