Що зміниться в охороні здоров'я з 1 липня: перелік нововведень
На які зміни чекати працівникам галузі охорони здоров'я вже з 1 липня та про що треба знати, щоб дотримувати норм чинного законодавства?
Дайджест змін у медичному законодавстві за літо: вебінар
1 липня завершиться карантин, пов’язаний із пандемією COVID-19. Про це 27 червня на засіданні Уряду повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та подякував медикам за самовіддану роботу в період пандемії та зараз, під час війни. Тож коронавірусні карантинні обмеження залишаються вминулому.
Із 1 липня обов'язково вносити в ЕСОЗ дані про категорію інсулінозалежних пацієнтів. В електронній системі охорони здоров'я запрацював новий функціонал для цього. Поки діяв перехідний період, але вже з 1 липня лікарі мають обов’язково вносити в ЕСОЗ дані про категорію пацієнта, який отримує інсуліни. Для обліку категорії інсулінозалежного пацієнта в електронній системі охорони здоров’я потрібно створити запис про проведене клінічне оцінювання. Такий запис повинен містити посилання на всі електронні медичні записи, на підставі яких була визначена категорія.
Із 1 липня слід виписувати лише е-рецепти на «Доступні ліки». НСЗУ знову відшкодовуватиме лікарські засоби за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом. Винятком на весь період воєнного стану лишаються прифронтові, тимчасово окуповані і території активних бойових дій. Кабмін затвердив відповідні норми постановою від 09.06.2023 № 583. Документ набрав чинності 13 червня і застосовуватиметься з 1 липня 2023 року.
До 1 липня МОЗ має затвердити спроможну мережу медзакладів. Раніше міністерство охорони здоров'я України надало покроковий алгоритм щодо інфраструктурного етапу медреформи.