Чи зможуть лікарні, які не увійшли до спроможної мережі, укладати договори з НСЗУ

В Україні триває інфраструктурний етап медреформи. Як він відобразиться на контрактуванні лікарень з НСЗУ? Про це розповів міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

Медичні заклади, які не увійдуть до спроможної мережі лікарень, продовжать свою роботу та зможуть і надалі укладати контракти з НСЗУ за програмою медгарантій, проводити модернізацію і закуповувати дороговартісне обладнання, однак лише коштом місцевих бюджетів. Про це повідомив Віктор Ляшко під час зустрічі з представниками Асоціації міст України, до якої входять представники обласних, районних і місцевих рад.

Розробка стратегічного плану розвитку лікарні спроможної мережі

За словами міністра охорони здоров’я, інфраструктурний етап медичної реформи не передбачає закриття лікарень. Реформа передбачає створення спроможної мережі медзакладів. Саме до таких лікарень пріоритетно спрямовуватимуть фінансові й матеріально-технічні ресурси, які значно обмежені під час війни.

Україна впроваджує нові підходи до формування госпітального округу для того, щоб забезпечити для пацієнта три ключові індикатори медичної допомоги: якість, доступність і безоплатність. Зокрема, простіші випадки лікуватимуть на місцях, а надання спеціалізованої медичної допомоги концентруватиметься на вищому рівні. 

На наступному етапі медреформи кожна область, міста Київ і Севастополь стануть окремими госпітальними округами, які додатково поділятимуться на кластери. Кластер дорівнюватиме території кожного укрупненого району. Тобто всього в Україні буде 136 кластерів. У межах реформи будуть чітко визначені роль кожної лікарні в госпітальному окрузі та напрями медичної допомоги, які вона має забезпечити. Це дасть змогу не тільки раціонально розподіляти обладнання, а й якісно планувати людський капітал. 

Окрім того, реформа дасть чітке розуміння на рівні громад та обласних рад як власників лікарень, де є прогалини в наданні медичної допомоги, неефективний менеджмент, дефіцит обладнання чи кадрових ресурсів. Віктор Ляшко наголосив, що формування спроможної мережі лікарень — це спільне завдання представників обласних, місцевих і селищних рад. 

Нині обласні військові адміністрації мають визначити перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі, включно із численними регіональними особливостями, і до 1 травня 2023 року подати його на затвердження МОЗ.

Пройдіть тест, щоб з'ясувати, чи знаєте ви все необхідне про формування спроможної мережі медичних закладів на основі госпітальних округів.

За матеріалом Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді