Коригування відбулося за результатами автоматизованої перевірки в електронній системі охорони здоров’я зареєстрованого медичного персоналу.
Програма медичних гарантій — 2023
Надавачі медпослуг, які уклали договори з НСЗУ, мають відповідати вимогам щодо мінімальної кількості фахівців, які працюють у них за основним місцем роботи. НСЗУ оплачує медпослуги за той період, коли медзаклад відповідав вимогам щодо мінімальної кількості фахівців для законтрактованого пакета.
Якщо за результатами моніторингу виявлено порушення умов договору, НСЗУ перераховує суму оплат за минулі звітні періоди, які були сплачені за надані медичні послуги в період невідповідності вимогам щодо кількості фахівців. А також зупиняє оплату за відповідним пакетом медичних послуг до моменту усунення порушень (пп. 1 п. 43 Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженої постановою КМУ від25.04.2018 № 410).
Зазначені санкції НСЗУ застосовує в разі виявлення двох порушень:
1. зменшення кількості персоналу порівняно з мінімально визначеними вимогами:
- на 20% і менше безперервно впродовж понад 30 календарних днів
- або більше ніж на 20% протягом будь-якого періоду
2. відсутність фахівців, необхідних для надання медичних послуг, визначених в умовах закупівлі або специфікації.
Перерахунки за січень, лютий і березень 2023 року відображені у звітах про медичні послуги за квітень 2023 року в розділі «Розрахунок коригування за звітні періоди поточного року».
Детальне роз’яснення щодо коригування фактичної вартості медичних послуг за пакетами НСЗУ опублікувала 5 квітня. Тисніть на кнопку, щоб переглянути його повністю.
Раніше Національна служба здоров'я України повідомила, що приймає пропозиції для укладення договорів про медичне обслуговування за ПМГ-2023 за наступними чотирма пакетами.
За матеріалом Експертус Медзаклад