Як правильно написати доповідну записку, якщо працівник захворів на гепатит А?
Чи треба подавати цього року особисте освітнє портфоліо медсестрам?
Скільки максимум лікарів-інтернів, відповідно до чинного законодавства, може вести один куратор?
Чи зобов’язаний фармацевт клінічний ВІК вести облік погоджених форм? Чи вносити в них інформацію щодо дати запиту, ПІБ пацієнта й лікаря, міжнародної непатентованої назви препарату, діагнозу, наявності обґрунтування — результатів мікробіологічного дослідження / неефективності препаратів групи А та В / алергії до інших АМП, протипоказань у пацієнта тощо. Де зберігати оригінал форми преавторизації антибактеріальних препаратів групи резерву?
Методичні рекомендації ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я, затверджені наказом МОЗ від 24.06.2019 № 1428, містять у додатку 7 зразок Журналу обліку фактично отриманих і використаних лікарських засобів та медичних виробів постами (маніпуляційними кімнатами). Чи означає цей зразок, що медсестра упродовж чергування може списувати кількість використаних ампул, шприців, систем і не вказувати прізвищ та номерів медичних карт пацієнтів? Тобто чи правильно буде під час чергування списати кількість використаних препаратів або витратних матеріалів і не розписувати їх поштучно на кожного пацієнта?
Працівник обіймаєпосаду «Медичний директор з медсестринства». Має вищу освіту, рівень спеціаліста (магістра) за спеціалізацією «Менеджмент охорони здоров’я», неповну вищу освіту за спеціальністю «Акушерська справа», відповідний стаж роботи, кваліфікаційну категорію. Під час ліцензування медичної практики постійно виникає питання невідповідності цієї посади ДКХП. Як у такому разі забезпечити відповідність Ліцензійним умовам? До якої ланки належить посада «Медичний директор з медсестринства»?
Як правильно завіряти документи лікарсько-консультативної комісії (ЛКК)? Чи варто використовувати для цього печатку лікаря?
За яким порядком медичні працівники психіатричної лікарні мають проходити щорічні медичні огляди? Якими наказами МОЗ керуватися — № 246 від 21.05.2007 чи № 280 від 23.07.2002, оновлена редакція якого діє з 01.10.2024?
Як правильно завіряти документи, які видає лікарсько-консультативна комісія? Чи обов’язково кожному члену комісії ставити свою печатку?
Чи потрібно засвідчувати документи ЛКК печаткою лікаря?
Чи повинні жінки-медики, які ще НЕ перебували на військовому обліку, звернутися до ТЦК та СП та отримати військово-обліковий документ?
Чи може працівниця піти у відпустку з вагітності та пологів пізніше, ніж на 30-му тижні?
Чи має право сімейний лікар укладати декларації у двох закладах — КНП та ФОП? Керівник КНП проти, щоб сімейний лікар суміщав роботу в його закладі з роботою у ФОПа
Чи може медична сестра працювати за сумісництвом на посаді головної медичної сестри на 0,5 ставки, а на посаді сімейної медичної сестри на повну ставку? Тобто чи можна працювати на посаді головної медичної сестри за сумісництвом?
Як є способи оформлення роботи лікарів поліклініки у стаціонарі?