Чи можуть жінки-медики виїжджати за кордон під час дії воєнного стану?
Поліклінічне відділення — триповерхова будівля без ліфта. Як правильно зібрати відходи у візок-контейнер вторинного паковання й транспортувати до місця їх тимчасового зберігання?
До якої підгрупи медичних відходів належать серветки з гелем після проведення ЕКГ й УЗД та одноразова пелюшка, на якій лежав пацієнт? Як із ними поводитись, якщо ЗОЗ не планує здавати відходи на переробку / відновлення?
Чи потрібно оновлювати стандартні операційні процедури (СОПи) щороку? Чи вони не втрачають чинності?
Чи має право керівник закладу охорони здоров’я обіймати посаду після двох термінів перебування на ній? Як за таких умов продовжити контракт із власником закладу на період дії воєнного стану?
Чи обов’язково обробляти в автоклаві небезпечні відході, щоб здати на утилізацію. Чи можна такі відходи здавати у вторинній упаковці без автоклавування?
Чи обов’язково накривати стерильний стіл у перев’язувальній? Як правильно це робити?
Як організувати стерилізацію медичного інструментарію та стерильного матеріалу в умовах поліклініки, в якій є хірургічний, гінекологічний та стоматологічний кабінети? У закладі маємо сухожарову шафу, автоклав, УФ-камеру «Панмед»
До якої групи відходів належать протерміновані ліки — ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота тощо? Згідно з наказом МОЗ № 325, який втратив чинність, лікарські засоби належали до відходів категорії С. У наказі МОЗ № 1827 йдеться лише про імунобіологічні препарати та ліки відповідно до наказу МОЗ № 490
Строк дії форми первинної облікової документації № 100-2/о — один рік із дати проведення психіатричного огляду. Проте Наказ № 139 визначає, що періодичність психіатричного огляду — раз на п’ять років. Що робити з довідкою? Щороку проходити медогляд, щоб її оновити, чи строк дії продовжується автоматично?
Медпрацівник проходить медичний огляд за одним переліком спеціалістів і досліджень. Водночас інженер з охорони праці надає свій перелік для медогляду, бо людина працює в шкідливих умовах. Як у такому разі заповнювати санітарну книжку? Їх має бути дві?
Чи треба ставити ємність для перев'язувального матеріалу, який забруднений кров'ю і гноєм, окремо? А якщо перев'язувальний матеріал не забруднений біологічним матеріалом, чи треба ставити ємність з ним окремо? До якого коду медичних відходів відносяться рукавички й оглядові гінекологічні підстилки?
Які заклади охорони здоров’я мають право проводити медичні огляди населення? Чи існує перелік таких закладів? Чи правомірно роботодавцю запитати в закладу, в якому його працівники проходитимуть медогляд, посвідчення (сертитфікат) лікаря-профпатолога?
До якої групи відходів належать протерміновані ліки — ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота тощо? Згідно з наказом МОЗ № 325, який втратив чинність, лікарські засоби належали до відходів категорії С. У наказі МОЗ № 1827 йдеться лише про імунобіологічні препарати та ліки відповідно до наказу МОЗ № 490.
Чи треба подавати цього року особисте освітнє портфоліо медсестрам?