Скорочення робочого дня головній медсестрі

993
Автор
шеф-редактор Експертус Охорона здоров'я

Запитання

Чи можна скоротити робочий день головній медсестрі?

Відповідь

Так, можна. Для п’ятиденного робочого тижня законодавство не визначає, скільки годин має тривати робочий день.

Оплата праці головної медичної сестри КНП

Зазвичай працівники працюють однакову кількість годин щодня, тобто по 8 год. Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 год на тиждень (ст. 50 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Нормальна тривалість робочого часу для головної медсестри — 40 год на тиждень (п. 1.3 наказу МОЗ «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» від 25.05.2006 № 319). Для окремих категорій працівників, зокрема вчителів і лікарів, законодавство передбачає скорочену тривалість робочого часу (ч. 4 ст. 51 КЗпП).

Керівник КНП, коли встановлює тривалість робочого дня, мусить дотримати трьох умов:

  1. Надавати працівникам перерву для відпочинку і харчування, яка триває не більше ніж 2 год, здебільшого через 4 год після початку роботи
  2. Встановити між змінами перерву в роботі, яка триває не менше ніж подвійна тривалість часу роботи в попередній зміні, включно із часом перерви на обід
  3. Передбачити щотижневий безперервний відпочинок, який триває щонайменше 42 год

Такі норми містять статті 59, 66, 67, 70 КЗпП.

Якщо дотримати цих умов, керівник КНП може встановити іншу тривалість робочого дня для працівників. Наприклад, щоб встановити скорочений робочий день у п’ятницю, у правилах внутрішнього трудового розпорядку потрібно збільшити тривалість роботи з понеділка по четвер до 8 год 15 хв або скоротити тривалість перерви на обід до 48 хв.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
132204