Приватний медичний центр займається виключно рентгендіагностикою і не має договору з НСЗУ. Заклад зареєструвався в ЕСОЗ згідно з ліцензійними умовами, обов’язкової первинної документації, яку необхідно вносити в ЕСОЗ, не веде. Чи можна в такому разі відмовитись від договору з МІС?
Методичні рекомендації ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я, затверджені наказом МОЗ від 24.06.2019 № 1428, містять у додатку 7 зразок Журналу обліку фактично отриманих і використаних лікарських засобів та медичних виробів постами (маніпуляційними кімнатами). Чи означає цей зразок, що медсестра упродовж чергування може списувати кількість використаних ампул, шприців, систем і не вказувати прізвищ та номерів медичних карт пацієнтів? Тобто чи правильно буде під час чергування списати кількість використаних препаратів або витратних матеріалів і не розписувати їх поштучно на кожного пацієнта?
Яку роль відіграє Рада медичних сестер у закладі охорони здоров’я? Які її функції та склад? Чи обов’язково створювати такий орган у ЗОЗ?
У лікарні немає власного укриття, найближче розташоване в будівлі навпроти. Щоразу під час повітряної тривоги неможливо переміщувати всіх пацієнтів до цього укриття. Як юридично обґрунтувати такі випадки?
Чи може медична сестра, яка пройшла курси з вакцинації та невідкладних станів, вакцинувати пацієнта в кабінеті щеплень без присутності лікаря?
Які правильно документувати цивільний захист у медзакладі-КНП?
Плануємо розшити штат і прийняти на роботу нутриціолога, проте Випуск 78 «Охорона здоров’я» ДКХП працівників не містить такої професії. Чи можемо ми ввести посаду нутриціолога до штатного розпису?
Чи може медична сестра, яка пройшла курси з вакцинації та невідкладних станів, вакцинувати пацієнта в кабінеті щеплень без присутності лікаря?
Скільки максимум лікарів-інтернів, відповідно до чинного законодавства, може вести один куратор?
У процесі реорганізації до нашого КНП приєднується інший. Чи маємо ми збільшити статутний капітал підприємства?