Додаткова відпустка головної медсестри за ненормований робочий день
Запитання
Чи має право медсестра КНП на додаткову відпустку або відгули за ненормований робочий день?
Відповідь
Чи мають головні медсестри право на додаткову відпустку за ненормований робочий день
Оплата праці головної медичної сестри КНП
Працівники КНП, які обіймають керівні посади й самостійно розпоряджаються своїм робочим днем і планують його, мають право на додаткову відпустку за ненормований робочий день. Адже особливість роботи об’єктивно не дає змоги закінчувати її вчасно*.
* За умови, що це не робота у вихідні дні за власною ініціативою працівника, наприклад, на умовах сумісництва. Затримки керівних працівників на роботі або виконання своїх обов’язків у позаробочий час не підлягають обліку, не вважаються надурочними й не оплачуються.
NB! Ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу. Його встановлюють для працівників КНП, яким неможливо нормувати час трудового процесу (п. 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.1997 № 7; далі — Рекомендації)
За потреби головні медсестри або інші працівники КНП працюють понад нормальну тривалість робочого дня. Законодавство не визначає, що така робота надурочна. Міру праці визначає не тільки тривалість робочого часу, але й коло обов’язків й обсяг виконаних робіт (навантаження).
Працівникам, які працюють ненормований робочий день, як компенсацію роботодавець надає щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці. Цей вид щорічної відпустки передбачає пункт 2 частини 1 статті 8 Закону України «Про відпустки»від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
Головна медсестра має право на встановлення ненормованого робочого дня і, відповідно, на відпустку за особливий характер праці. Адже коло обов’язків дуже широке й часто виходить за межі робочого часу.
Яка максимальна тривалість відпустки, читайте читайте в консультації.