Внесення в ЕСОЗ даних про послуги з реабілітації
Запитання
Які дані про послуги з реабілітації вносити в ЕСОЗ?
Відповідь
Із 17 червня в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) запрацював функціонал обліку реабілітаційних втручань на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ).
На які нормативні акти звернути увагу в червні 2023 року
Представники НСЗУ розповіли про новий функціонал 13 червня на вебінарі «Електронна система охорони здоровʼя: які зміни в системі очікувати лікарям найближчим часом».
NB! Щоб перевірити, чи доступний новий функціонал у вашій медичній інформаційній системі, зверніться до її представника
Якою нормативкою керуватися
Відтепер можна вносити електронні записи про стан особи, яка потребує реабілітації за Класифікатором функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (НК 030:2022), затвердженим наказом Мінекономіки 09.04.2022 № 810-22 (далі — НК 030:2022).
Фахівці з реабілітації мають вносити медичну інформацію про реабілітаційну допомогу в ЕСОЗ відповідно до вимог, визначених у постановах КМУ:
- «Питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я» від 03.11.2021 № 1268 (далі — Наказ № 1268)
- «Деякі питання електронної системи охорони здоров’я» від 25.04.2018 № 411
КМУ вніс до них відповідні зміни постановою від 30.03.2023 № 279.
Яких працівників зареєструвати в ЕСОЗ
Щоб робити електронні медичні записи про реабілітаційні втручання, фахівці мультидисциплінарної реабілітаційної команди (МДРК), мають бути зареєстровані в ЕСОЗ. Нагадаємо, що можливість реєструвати працівників в ЕСОЗ має керівник закладу охорони здоров’я і представники відділу кадрів з відповідною роллю в закладі в ЕСОЗ.
На поточному етапі НСЗУ рекомендує зареєструвати в ЕСОЗ:
- лікарів фізичної та реабілітаційної медицини
- ерготерапевтів
- фізичних терапевтів
- асистентів ерготерапевтів
- асистентів фізичних терапевтів
Які дані вносити в ЕСОЗ
Відомості, які фахівці з реабілітації, що входять до складу МДРК, мають вносити в ЕСОЗ, наведені у пункті 23-2 Порядку організації надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, затвердженого Постановою № 1268 (далі — Порядок № 1268). А саме:
- у межах реабілітаційного циклу: результати реабілітаційних обстежень пацієнта з фіксацією його стану відповідно до НК 030:2022
- призначення реабілітаційних втручань відповідно до Класифікатора медичних інтервенцій (НК 026:2021), затвердженого наказом Мінекономіки від 04.08.2021 № 360-21 (далі — НК 026:2021), і їх обсяг
- призначення та використання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших) і їх кількість згідно з Довідником допоміжних засобів реабілітації в ЕСОЗ
- після кожної реабілітаційної сесії — дані щодо факту проведення реабілітаційних втручань та їх обсягу відповідно до НК 026:2021;
- дату і час початку та закінчення реабілітаційних процедур
- після закінчення реабілітаційного циклу: відомості щодо стану функціонування особи за МКФ, а також інформацію про призначення та надані рекомендації
Якщо фахівці МДРК не мають технічної можливості вносити записи з реабілітації до ЕСОЗ, це роблять за них лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, які очолюють МРДК.
До того ж слід па’ятати, що медичні записи, які не підлягають внесенню в МІС та ЕСОЗ, але необхідні для надання реабілітаційної допомоги, фахівці МРДК ведуть в паперовій формі відповідно до галузевих стандартів (п. 6 Порядку № 1268).
✅✅✅ Порядок ведення первинно-облікової документації на період воєнного стану
Чи зміниться оплата за договорами з НСЗУ
НСЗУ повідомила, що документування реабілітаційної допомоги за новим функціоналом наразі не вплине на оплату за договорами з НСЗУ.
Докладно з особливостями закупівлі послуг за реабілітаційними пакетами можна ознайомитись у Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженому постановою КМУ від 27.12.2022 № 1464 (далі — Порядок1464). Радимо переглянути також роз’яснення на сайті НСЗУ у розділі «Розʼяснення для ЗОЗ».
Принагідно зазначимо, що 16 червня КМУ вніс зміни до Порядку 1464, збільшення максимальної кількості реабілітаційних циклів, які оплачуватиме НСЗУ, з двох до восьми на рік. Ідеться про реабілітацію станів, спричинених травмами спинного мозку, важкими черепно-мозковими травмами та ампутаціями (постанова КМУ від 16.06.2023 № 613). Докладніше — за посиланням.
NB! Детальна навчальна інформація щодо обсягу та алгоритму внесення електронних медичних записів про реабілітацію до ЕСОЗ уже доступна в навчальному курсі «Документування процесу надання реабілітаційної допомоги на основі МКФ» на платформі Академії НСЗУ.
За матеріалом «Експертус Медзаклад»