Оплата праці мобільних бригад з вакцинації від COVID-19

2628
Автор
адвокат, партнер Юридичної фірми «STATUS»

Запитання

Як оплачувати роботу мобільних бригад з вакцинації від COVID-19?

Відповідь

Як надавати допомогу пацієнтам з COVID-19: дайджест змін


23 лютого 2021 року НСЗУ опублікувала оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медгарантій щодо надання медичних послуг за напрямом «Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2» (далі — пакет з вакцинації від COVID-19).

Оплату, яку отримують за умовами договору з НСЗУ за пакетом з вакцинації від COVID-19, використовують на організацію процесу вакцинації. Це визначає пункт 3 розділу «Вимоги до організації надання допомоги» Умов закупівлі медичних послуг за цим пакетом.

У законодавстві не визначена оплата мобільним бригадам, які вакцинують населення від COVID-19. Тому доплачувати їм медзаклад не зобов’язаний. Утім, керівник ЗОЗ має право встановити такі доплати.

Підприємства, установи та організації самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами, встановлюють:

  • форми і системи оплати праці
  • норми праці
  • розцінки
  • тарифні сітки
  • ставки
  • схеми посадових окладів
  • умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат (абз. 2 ст. 97 Кодексу законів про працю України)

Отже, жоден нормативно-правовий акт не зобов’язує ЗОЗ доплачувати членам мобільної бригади за вакцинацію проти COVID-19. Відповідно до Умов закупівлі медичних послуг за пакетом із вакцинації від COVID-19 ЗОЗ має використовувати отримані кошти, щоб організовувати процес вакцинації. Що саме входить у процес організації, там не конкретизували.

НСЗУ не визначила порядок встановлення виплат членам мобільних бригад. Керівник ЗОЗ має право їх здійснювати, якщо попередньо зафіксує їх розмір та умови застосування в колективному договорі.


Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
480