Чи можна ввести в штат посаду, якої немає в ліцензії на медпрактику

2820

Запитання

Ознайомилась зі змінами в штатному розкладі. Чи можливо введення в штат медсанчастини лікаря-ендокринолога, якщо в ліцензії на медичну практику не вказана ендокринологія. Чи має значення кількість працюючих на підприємстві? (Орфографія і пунктуація автора збережені)

Відповідь

Ліцензіат зобов’язаний провадити медичну практику за спеціальностями, які він зазначає в документах, що додають до заяви про отримання ліцензії, або повідомленні про зміни (пп. 4. п. 13 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою КМУ від 02.03.2016 № 285; далі — Умови № 285).

Як отримати ліцензію на медичну практику

Якщо спеціальність «ендокринологія» не була вказана в документах, що подавали для отримання ліцензії, просто ввести в штат посаду лікаря-ендокринолога та приймати на роботу відповідного спеціаліста неможливо, незалежно від кількості працюючих на підприємстві.

Для цього потрібно повідомити МОЗ про зміну даних у документах, що подавали для отримання ліцензії, тобто про намір здійснювати діяльність за спеціальністю «ендокринологія».

Підпунктом 10 пункту 13 Умов № 285 визначено, що повідомлення про зміни даних надсилається у будь-який зручний для ліцензіата спосіб. У повідомленні зазначають тільки ті відомості, які змінилися. Повідомлення та заяви, що складають ліцензіати відповідно до статті 15 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII, повинні містити найменування та ідентифікаційний код ліцензіата — юридичної особи згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань. До повідомлення додають Відомості суб’єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня (додаток 2 до Умов № 285).

Сторінки відомостей нумерують, прошивають, засвідчують підписом уповноваженої особи та скріплюють печаткою суб’єкта господарювання (за наявності).

Ліцензійна комісія МОЗ протягом місяця приймає рішення про залучення повідомлення до ліцензійної справи та публікує його на офіційному сайті МОЗ у розділі «Прийняті рішення».

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити ліцензію на медичну практику

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
50738

Ліцензія на провадження медичної практики в стоматології: які документи підготувати

Щоб провадити медичну практику в стоматології, спочатку отримайте ліцензію. Які документи підготувати для отримання ліцензії на медичну практику в стоматології, розповідаємо в статті
4110

Як повідомляти про зміни до ліцензії на медичну практику: вимоги МОЗ

Якщо медзаклад змінив найменування або засновника, розширює діяльність, закупив нове обладнання, то має повідомити про це орган ліцензування. Як внести зміни до ліцензії на медичну практику? Як оформити повідомлення? Куди і в який строк його слід надіслати? З’ясуємо далі
17525

Расширение медицинской лицензии

У медучреждения есть лицензия на медицинскую практику по сестринскому делу. Для работы с наркотиками нужно ввести в штат должность фельдшера, у которого есть право на такую деятельность. Противоречит ли это лицензионным условиям? Существует ли необходимость в прохождении фельдшером курсов сестринского дела? Нужно ли осуществлять расширение медицинской лицензии? Читайте комментарий юриста.
1510