Надбавка лікарю за тривалість безперервної роботи

3536

Запитання

Комунальне некомерційне підприємство «Центр ПМСД» прийняло на роботу лікаря-терапевта по переводу без переривання стажу (стаж більше 20 років безперервної роботи), встановили надбавку за вислугу років (стаж) 30% від посадового окладу. В якому розмірі встановити лікарю надбавку за дільничність? На попередньому місці роботи лікар отримував 20% за цеховість. (Орфографія і пунктуація автора збережені)

Відповідь

Оплата праці працівників сфери охорони здоров’я та соціального захисту населення України незалежно від підпорядкування визначається Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Мінсоцполітики і МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови). Однак дія зазначеного нормативного документу є обов’язковою виключно для оплати праці працівників бюджетної сфери.

Як нарахувати доплати і надбавки

Питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я, які функціонують у організаційно-правовій формі підприємства і не фінансуються з бюджету, визначають норми статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР. Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами. У разі, якщо колективний договір на підприємстві не укладено, роботодавець зобов’язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників.

Проте Умови можливо застосувати для обчислення розміру заробітної плати працівників КНП, якщо сторони колективного договору дійдуть згоди з цього питання.

Отже, ви можете встановити лікарю надбавку за тривалість безперервної роботи. При цьому її розмір має бути визначений у колективному договорі КНП. Величину розміру можливо визначити за аналогією із встановленим розміром нормами позииції 2 підпункту 4.1.1. розділу 4. «Надбавки» Умов.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
437