Розмір зарплати лікаря-стоматолога і зубного техніка, які працюють на пів ставки

4400

Запитання

Який механізм нарахування заробітної плати зубних техніків та лікарів в госпрозрахунковому відділенні стоматполіклініки? Лікар-стоматолог прийнятий на роботу на 0,5 ст., зубний технік теж на 0,5 ст. (Орфографія і пунктуація автора збережені)

Відповідь

Госпрозрахункове відділення утримують виключно за кошти, що надходять за надання платних стоматологічних послуг. За спецфондом на початку року зазвичай розробляють кошторис госпрозрахункового відділення на основі передбачених надходжень від надання платних послуг, а також штатний розпис цього відділення.

Тарифна система оплати праці в стоматологічному центрі

У пункті 5.4 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінсоцполітики і МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 визначено, що оплату праці працівників закладів (відділів, відділень, лабораторій, кабінетів) зубопротезування у закладах, які перебувають на госпрозрахунку або утримуються за рахунок коштів спеціального фонду, проводять за погодинно-преміальною системою. Виняток становлять зубні техніки, полірувальники, ливарники та інші робітники, зайняті на зуботехнічних роботах. Працю цих працівників оплачують за відрядно-преміальною системою. Погодинні ставки зубних техніків розраховують, виходячи з посадових окладів зубних техніків та встановленої середньомісячної норми робочого часу.

Розмір заробітку працівників госпрозрахункового відділення повністю залежить від обсягу наданих послуг і результатів праці.

Зазвичай у закладах затверджують щомісячний фінансовий план для лікарів-стоматологів госпрозрахункового відділення, в якому прописують показники для виконання, наприклад, обсяг коштів, отриманих від надання платних стоматологічних послуг. Також затверджують коефіцієнти від посадового окладу для нарахування зарплати, в залежності від виконання фінансового плану кожним лікарем. Тобто, зарплату нараховують пропорційно виконанню фінансового плану. За перевиконання нараховують премії. Зубному техніку зарплату теж можна нараховувати за такою системою.

Затверджуючи фінансовий план, враховуйте робочий час працівників. Якщо для лікаря, який працює на повну ставку, затверджений фінансовий план у розмірі 50 тис грн, то для лікаря, що прийнятий на 0,5 ставки — він має бути вдвічі менший.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
172