Медичний огляд працівників КНП — платний чи ні?

5537

Запитання

У нашій лікарні будуть проходити медичний огляд (профогляд) працівники КНП ЦПМСД. До перетворення вони вважалися бюджетною установою і мали змогу безкоштовно проходити медичні огляди, згідно з чинним законодавством. Зараз вони комунальне некомерційне підприємство. Чи потрібно їм сплачувати лікарні за медичний огляд, як роблять інші небюджетні установи, чи можуть пройти медогляд безкоштовно? (За редакцією автора)

Відповідь

Комунальні некомерційні підприємства не є бюджетними, відповідно на них не поширюються норми бюджетного законодавства. Вони діють як суб’єкти господарської діяльності і не фінансуються з бюджету, а отримують власні доходи.

Порядком проведення обов’язкових медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженим постановою КМУ від 23.05.2001 № 559, передбачено, що витрати закладів та установ охорони здоров’я, пов’язані з проведенням медичних оглядів працівників бюджетних установ, покривають за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу та установи охорони здоров’я (абз. 2 п. 2 Порядку № 559).

Тож медичний огляд працівників КНП має бути сплачений за діючими в лікарні тарифами.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2286

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
7569