Як оплачувати заходи безперервного професійного розвитку лікарів
Запитання
Чи всі заходи безперервного професійного розвитку має оплачувати КНП? Чи лише заходи тим лікарям, хто має атестуватись в 2020 році чи на початку 2021 року? Де взяти гроші? (За редакцією автора)
Відповідь
✅✅✅ Безперервний професійний розвиток лікарів — 2020
Адміністрація закладу, зокрема й КНП, може у колективних трудових договорах визначити особливі умови проходження БПР для себе та лікарів. Наприклад, можна прописати, що КНП має фінансувати безперервний професійний розвиток лікарів у конкретному обсязі від певної суми, або у разі виконання певних показників БПР понад необхідні 50 балів, або БПР відбувається за рахунок капітаційних виплат (фіксований розмір коштів, які отримає лікар на виконання вимог до БПР).
Ваш безплатний доступ до курсів підвищення кваліфікації
Ніхто не змушує заклад охорони здоров’я фінансувати заходи БПР, наприклад виїзд лікаря на конференцію.
Важливо! Однак не можна допускати ситуації, коли лікар змушений брати відпустку за власний рахунок, аби поїхати на цікавий захід. Збереження середньої заробітної плати передбачене як Положенням про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я, затвердженим постановою МОЗ від 28.03.2018 № 302, так і наказом МОЗ «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» від 22.02.2019 № 446.
При цьому слід врахувати питання виробничої необхідності та питання діалогу між дорослими людьми, які можуть домовитися так, щоб, наприклад, відділення хірургії не виїхало повним складом на одну конференцію.
Держава гарантує капітаційні виплати та путівки на цикли тематичного удосконалення, розподілені за державним замовленням, а медзаклад — збереження середньої заробітної плати.