За яких умов заступник головного лікаря має право працювати за сумісництвом

2582

Запитання

Вопрос, касающийся заместителя главного врача по хирургической помощи коммунального учреждения. Может ли совмещать одновременно 0,5 ставки врача-хирурга и 25% вакантной ставки врача-хирурга без отработки рабочего времени? (За редакцією автора)

Відповідь

Головний лікар = генеральний директор?

Сумісництво — це виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві (установі, організації) або у громадянина (п. 1 Положення про умови роботи засумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене наказом Мінсоцполітики, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

Роботу за сумісництвом регулюють постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245 та Положення № 43.

Для роботи за сумісництвом згода власника або уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібна.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 Постанови № 245).

Окрім працівників, яким законодавчими актами заборонено працювати за сумісництвом, не мають права працювати за сумісництвом також керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники за винятком наукової, викладацької, медичної та творчої діяльності.

Тобто керівники закладів охорони здоров’я з числа лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (зокрема головний лікар, заступники головного лікаря, головна медична сестра) мають право працювати за сумісництвом на вакантних посадах лікарів та медичних сестер з відпрацюванням робочого часу та з дотриманням вимог щодо обмеження робочого часу, встановленого Постановою № 245.

Для того, аби мати право роботи за сумісництвом на посаді, відмінній від тої, яку обіймає працівник на основному місці роботи, його рівень освіти має відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним у Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117.

При цьому роботу за сумісництвом оформлюють наказом головного лікаря відповідно до загальних вимог ведення діловодства.

Отже, заступник головного лікаря з числа лікарів має право працювати за сумісництвом на 0,5 ставки за лікарською посадою з відпрацюванням за графіком поза межами робочого часу за основною посадою. При цьому обов’язково треба дотримувати вимоги щодо обмеження робочого часу, встановленого Постановою № 245.

Щодо виконання додаткової роботи за лікарською посадою з доплатою у розмірі 25% посадового окладу зазначимо таке. Керівники закладів охорони здоров’я — лікарі та їх заступники — лікарі мають право вести у закладах, у штатах яких вони є, роботу за спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою з виплатою їм до 25% посадового окладу лікаря відповідної спеціальності (п 3.1.3 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці і МОЗ «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 (Умови оплати праці). Доплату у розмірі до 25% нараховують на посадовий оклад, який проставлено у штатному розписі закладу за лікарською посадою, що відповідає його розмірові у графі 12 тарифікаційного списку, зазначеного у додатку 1 до Умов оплати праці .

Зазначену роботу виконують керівники закладів охорони здоров’я за графіком у межах свого робочого часу, встановлена тривалість якого складає 40 годин на тиждень, якщо вони працюють у нормальних умовах праці.

Відповідно, заступник головного лікаря має право вести у закладі роботу за спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою з виплатою йому до 25% посадового окладу лікаря відповідної спеціальності.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою