Лікаря призвали на строкову військову службу: чи надавати щорічну відпустку

592

Запитання

Лікар увільнений від роботи в закладі охорони здоров’я у зв’язку з призовом на строкову військову службу. Як надати йому щорічну відпустку та виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення?

Відповідь

Стаття 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП) передбачає, що роботодавець зберігає за працівниками місце роботи, посаду й середній заробіток, якщо вони призвані на:

  • строкову військову службу;
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • військову службу за контрактом, зокрема після укладення нового контракту на проходження військової служби.

Посаду й заробіток зберігайте під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення таких працівників. Це стосується працівників підприємств, установ, організацій тощо, а також роботи на час призову у фізичних осіб — підприємців. Такі працівники отримують грошове забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»від 20.12.1991 № 2011-XII.

Отже, поки працівник проходить строкову військову службу, йому не можна одночасно надати щорічну відпустку на роботі. Аналогічно такому працівнику не можна виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення. Адже медичним і фармацевтичним працівникам державних і комунальних закладів (установ) допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу виплачують лише під час надання основної щорічної відпустки.

Як продовжити чи перенести відпустку

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
80055

Чи згорять відпустки, не використані в минулі роки, коли набере чинності новий Закон про працю

У працівників накопичилися дні невикористаних відпусток за кілька років. У когось залишилося п’ять днів відпустки, у когось — 30. Чи «згорять» ці дні після того, як набере чинності новий Закон про працю?
3180