Лікаря призвали на строкову військову службу: чи надавати щорічну відпустку
Запитання
Лікар увільнений від роботи в закладі охорони здоров’я у зв’язку з призовом на строкову військову службу. Як надати йому щорічну відпустку та виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення?
Відповідь
Стаття 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП) передбачає, що роботодавець зберігає за працівниками місце роботи, посаду й середній заробіток, якщо вони призвані на:
- строкову військову службу;
- військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
- військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
- військову службу за контрактом, зокрема після укладення нового контракту на проходження військової служби.
Посаду й заробіток зберігайте під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення таких працівників. Це стосується працівників підприємств, установ, організацій тощо, а також роботи на час призову у фізичних осіб — підприємців. Такі працівники отримують грошове забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»від 20.12.1991 № 2011-XII.
Отже, поки працівник проходить строкову військову службу, йому не можна одночасно надати щорічну відпустку на роботі. Аналогічно такому працівнику не можна виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення. Адже медичним і фармацевтичним працівникам державних і комунальних закладів (установ) допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу виплачують лише під час надання основної щорічної відпустки.