Чи може фельдшер вводити наркотичні засоби хворому, якщо той не може зробити маніпуляцію самостійно

694

Запитання

Якщо пацієнт у селі отримав наркотичні лікарські засоби, але не має змоги самостійно здійснювати маніпуляцію, чи може фельдшер фельдшерсько-акушерського пункту здійснювати маніпуляцію в умовах створеного стаціонару вдома? На фельдшерсько-акушерських пунктах немає умов для зберігання наркотичних препаратів.

Відповідь

Так, може.

Пункт 4 Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 13.05.2015 № 333, визначає, що відповідальну особу керівник закладу охорони здоров’я призначає з числа працівників, на яких покладають функції, зокрема, використання, ведення обліку, знищення, а також доставки препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворому, якому медичну допомогу надають у стаціонарних умовах.

Особи, визначені наказом керівника (медична сестра, фельдшер), виконують призначення лікуючого лікаря. Про це вони роблять відповідні записи в листку призначень.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: оновлений перелік документів

Щоб отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, подайте відповідну заяву до органу ліцензування. Які документи додати до заяви та хто видає ліцензію на прекурсори, пояснюємо в статті
23768