Тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять лікарську таємницю
Запитання
В яких випадках медичний заклад може і повинен надавати тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять лікарську таємницю?
Відповідь
Аби дотримати прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, Мін’юст запровадив інститут слідчого судді. Серед обов’язків такого працівника — забезпечувати тимчасовий доступ до речей та документів, що становлять лікарську таємницю.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку) (ст. 159 КПК). Підставою для цього може бути лише ухвала слідчого судді чи суду.
Аби отримати тимчасовий доступ до речей і документів, сторони кримінального провадження мають подати до слідчого судді або до суду відповідне клопотання.
Читайте: "Дезінфекція зі зрошувальними установками: правила"
Заклад охорони здоров’я зобов’язаний зберігати речі й документи в тому вигляді, який вони мають на момент отримання судового виклику (ч. 3 ст. 163 КПК). Якщо сторона кримінального провадження доведе, що їм загрожує зміна або знищення, їх можуть вилучити.
Якщо заклад охорони здоров’я відмовиться надати тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя або суд матиме право постановити ухвалу про проведення обшуку в закладі. Уповноважені особи відшукають та вилучать зазначені речі й документи.
Читайте: "Заповнення листка непрацездатності: на що звернути увагу медику"
Отже, законна підстава надати слідчому або оперативному працівникові відомості, які становлять лікарську таємницю, — це лише ухвала слідчого судді чи суду, яка відповідає усім передбаченим вимогам. Особа, яка пред’являє ухвалу, має залишити в закладі опис вилучених речей і документів, а на вимогу закладу — ще й їх копії.