Локальна форма згоди на медичне втручання

1047

Запитання

Чи можна застосовувати лише локальну форму згоди на медичне втручання?

Відповідь

Бланк форми 003-6/о затверджено наказом МОЗ «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування» від 14.02.2012 № 110, а отже, змінювати його форму вкрай не бажано.

Однак заклад охорони здоров’я може розробити власний бланк для його одночасного застосування із формою 003-6/о (законодавством зміст такого власного бланку не врегульовано), у якому детально, з урахуванням особливостей окремих форм медичного втручання, викласти таку інформовану згоду.

Затверджувати форму локального бланка має керівник юридичної особи (генеральний директор, директор, головний лікар) відповідно до розподілу посадових обов’язків у статутних документах закладу та у положенні про заклад охорони здоров’я.

Локальна форма згоди на медичне втручанняЧитайте: "Як ознайомити новоприйнятого медпрацівника з локальною документацією?"

Зауважимо, що прес-служба МОЗ 03.05.2017 оприлюднила на сайті МОЗ роз’яснення, за змістом яких затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення передбачає встановлення вимог щодо найменування пунктів та їх черговості на бланку, а не вимог до макету відповідного бланку. МОЗ України не заперечує проти виготовлення, замовлення виготовлення бланків форм первинної облікової документації структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та/або закладами охорони здоров’я за макетами та форматом, які є зручними в користуванні для лікарів та пацієнтів. Розмір та кількість полів для заповнення та сторінок можуть бути змінені, виходячи з необхідності внесення певного обсягу інформації.

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
4215