Пільгова пенсія працівнику, який не має стажу роботи з особливо шкідливим умовами

731

Запитання

Чи призначать пільгову пенсію працівнику, який має необхідний страховий стаж, але не має стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1?

Відповідь

Якщо у період до 1 квітня 2024 року особа пенсійного віку (50 років або вік, вказаний у Таблиці 1) не має необхідного страхового стажу (тобто для чоловіків — менше 25 років, а для жінок — менше 20 років), пенсію за віком на пільгових умовах призначають за наявності страхового стажу, наведеного у Таблиці 2

Щоб отримати пенсію, у таких осіб має бути не менше половини стажу на зазначених роботах, а саме:

  • чоловіки — 5 років;
  • жінки — 3 роки 9 місяців.

Працівникам, які мають необхідний страховий стаж, пенсії за віком на пільгових умовах призначають зі зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058. Так, за кожний повний рік на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці пенсійний вік зменшують:

  • чоловікам — на рік;
  • жінкам — на рік і чотири місяці*.

Чи призначать пільгову пенсію працівнику,Читайте: "Допомога на оздоровлення медпрацівникам: приклади наказів"

* Вказане зменшення пенсійного віку жінок також застосовують у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Льготы в физиотерапии: пенсия, доплаты, отпуск

Читайте, какие льготы полагаются медицинской сестре физиотерапии, в каких случаях можно рассчитывать на сокращенную рабочую неделю и дополнительный отпуск и нужно ли проводить аттестацию рабочих мест.
6085

Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділення

Чи передбачена пільгова пенсія медичним працівникам психоневрологічного відділення? Які види робіт вважають безпосереднім обслуговування хворих? Які нормативні акти врегульовують ці питання? Докладно відповідаємо у статті!
4280

Зарахування до медичного стажу періоду роботи психологом

З листа до редакції: «Лікар-терапевт 3 роки працювала на посаді психолога кардіологічної медико-соціальної експертної комісії обласного центру медико-соціальної експертизи. Чи можна зарахувати цей період до медичного стажу при оформленні пенсії?»
2107

Зарахування періодів роботи в окремих кабінетах закладу охорони здоров’я до стажу роботи у подвійному розмірі

У 2005 році Мінпраці спільно з МОЗ та Пенсійним фондом видав листа, згідно з яким періоди роботи працівників у кабінетах інфекційних захворювань, протитуберкульозному, наркологічному та психіатричному кабінетах зараховують до стажу роботи у подвійному розмірі. Однак у листі Пенсійного фонду, виданому у 2010 році, йдеться, що зарахування роботи у вказаних кабінетах у подвійному розмірі можливе тільки якщо вказані кабінети є окремими структурними підрозділами. Тож яким із цих нормативних документів слід керуватись?
5077