Який режим вказати у лікарняному, якщо хворий лікувався у денному стаціонарі?

12534

Запитання

Який режим потрібно вказувати у розділі «Режим:», якщо хворого лікують в умовах денного стаціонару: «амбулаторний», «стаціонарний», чи «денний стаціонар»?

Відповідь

Клінічні протоколи втрачають чинність. Чим керуватися?

У такому випадку режим лікування визначають як «амбулаторний». Оскільки пацієнт не перебуває у закладі цілодобово, як при стаціонарному режимі лікування, а відвідує лікувальний заклад щодня або у визначені дати для огляду лікарем та виконання лікарських призначень, які неможливо виконати вдома.

Якщо виконання лікарських призначень та огляд лікаря здійснюють вдома, то режим лікування можна визначити як «домашній» або «постільний». Тобто режим лікування визначають залежно від тактики лікування та установчих документів, що регулюють діяльність денного стаціонару лікувального закладу.

Який режим вказати у лікарняному, якщо хворий лікувався у денному стаціонарі?Читайте: "Обережно — ВІЛ: Які інфекції можуть передаватися під час виконання маніпуляцій?"

У листку непрацездатності у графі «Режим:» обов’язково вказують режим, який призначають хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо (п. 3.4 Інструкції № 532). Режим «денний стаціонар» не передбачений чинною інструкцією.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронне направлення: як виписувати

Паперовий документообіг залишився в минулому. Як лікарю первинки направити пацієнта до вузького спеціаліста? Як виписати направлення в стаціонар або на додаткові обстеження? Про це і не тільки — у статті
116534

Стандартні операційні процедури: як розробити та впровадити в роботу медзакладу

Усні інструкції щодо виконання тих чи тих маніпуляцій і процедур дуже ненадійні. Щоб надавати медичну допомогу на найвищому рівні, затвердьте стандартні операційні процедури (СОПи)
31789