Який режим вказати у лікарняному, якщо хворий лікувався у денному стаціонарі?
Запитання
Який режим потрібно вказувати у розділі «Режим:», якщо хворого лікують в умовах денного стаціонару: «амбулаторний», «стаціонарний», чи «денний стаціонар»?
Відповідь
Клінічні протоколи втрачають чинність. Чим керуватися?
У такому випадку режим лікування визначають як «амбулаторний». Оскільки пацієнт не перебуває у закладі цілодобово, як при стаціонарному режимі лікування, а відвідує лікувальний заклад щодня або у визначені дати для огляду лікарем та виконання лікарських призначень, які неможливо виконати вдома.
Якщо виконання лікарських призначень та огляд лікаря здійснюють вдома, то режим лікування можна визначити як «домашній» або «постільний». Тобто режим лікування визначають залежно від тактики лікування та установчих документів, що регулюють діяльність денного стаціонару лікувального закладу.
Читайте: "Обережно — ВІЛ: Які інфекції можуть передаватися під час виконання маніпуляцій?"
У листку непрацездатності у графі «Режим:» обов’язково вказують режим, який призначають хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо (п. 3.4 Інструкції № 532). Режим «денний стаціонар» не передбачений чинною інструкцією.
МОЗ офіційним листом зобов’язав страхувати медпрацівників від COVID-19, проте не пояснив керівникам закладів охорони здоров’я: ⭐ де брати кошти; ⭐ чи не втратять КНП статус неприбуткових; ⭐ як оподатковувати таке страхування. Без паніки! Наші експерти знають рішення й діляться ним із вами